Breivik murhasi eniten oman maansa kansalaisia
Israeli Terrorist
855
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Breivik on täys idiootti joka pitäisi luovuttaa venäjälle siperiaan susien ruuaksi.
Kaikki epäonnistuu teillä terroristi israel faneilla ihan kaikki. USA menee ylivelkaantuneena alas ja israel sortuu sen myötä.
12- ja 13-vuotiaat juutalaiset pojat syyllistyivä viharikokseen reilu viikko sitten. Kuusi ihmistä loukkaantui, mukaan lukien 5-vuotias pikkupoika, kun pojat heittivät palopommin palestiinalaiseen taksiin Palestiinan Bat Ayinin asuinalueella. Pojat ovat tiedettävästi aktiivisia juutalaisekstremistipiireissä.
Taksissa matkusti perhe, johon kuului kaksi aikuista ja kaksi pikkulasta. Kaikki taksissa olleet saivat vammoja. 27-vuotias mies ja 5-vuotias pikkupoika loukkaantuivat vakavasti.
Israelin turvallisuuspoliisi otti kiinni teosta epäiltyinä 12- ja 13-vuotiaat pojat. Heidät otettiin kiinni uskonnollisesta koulusta tapahtumapaikan lähellä.
Poliisin edustaja Yohanan Danino kuvailee tapahtumaa erittäin vakavana. Poliisin mukaan teon motiivina etniset selkkaukset – se, että taksi oli palestiinalainen.
Lähellä sijaitsevan Nahalinin kylän pormestari Ossama Shkarnef kuvailee tekoa pelkurimaisena, ja kertoo ettei se ollut ainoa laatuaan. -Israelilaiset pommittavat meitä kivillä jatkuvasti ja hyökkäävät palestiinalaisten kimppuun. Muistissa on myös kolmen palestiinalaisen pojan lynkkaus, johon syyllistyivät neljä juutalaislasta 13-15 ikävuoden välillä. Yksi lynkkaajista oli tyttö. Pojat pahoinpideltiin vakavasti.
Jerusalem Post, Haarez, Fria Tider, Fria Tider
Kyllä minäkin aloittaisin kotimaisista mokuttajista.
Radikaali juutalaisaktivisti, vastajihadisti ja Yhdysvaltalaisen Fox -TV-kanavan säännöllinen uutiskommentaattori Pamela Geller kehottaa Israelia atomipommittamaan Eurooppaa mikäli Israelia uhkaisi poliittinen kriisi – muslimien uhatessa Israelia voimankäytöllä. Gellerin mielestä tärkeintä on, että Israel selviää. Hänen mukaansa eurooppalaiset ovat “hirviöitä”, joiden tappaminen on oikeutettua.
Geller kirjoitti blogissaan: “Rukoilen hartaasti, että sillä jumalattomalla hetkellä, kun Teheran tai sen jihadin välikädet (Hez’Ballah, Hamas, jne.) kohdistavat atomipommin Israeliin, se [Israel] kostaa takaisin kaikella mitä sillä on Teheraniin, Mekkaan, Medinaan…Eurooppaa unohtamatta. He tuhosivat kaikki juutalaisensa, mutta se ei ollut tarpeeksi. Nämä hirviöt menivät ja toivat maahan seuraavan juutalaisten tappajien sukupolven.”
“Juutalaisten tappajilla” Geller viittaa muslimeihin. “Tämä uusi viha tulee muslimimaahanmuuttajilta”, Geller kirjoittaa.
Gellerin näkemys on samalla linjalla israelilaisen “Samsonin vaihtoehdon” (The Samson Option) kanssa. Tämän mukaan mikäli Israelia uhataan ydinaseella tai muulla massiivisella voimankäytöllä, Israel tulisi käyttämään koko ydinasearsenaalinsa vihollistensa ja jopa koko maailman massatuhoamiseen.
Kuvassa Pamela Geller yhdessä Robert Spencerin kanssa.
Israelin terroristit ovat todella tyhmiä kuten breivikistä nähdään.
Näin raukkoja on israel terroristit tappaa täysin syyttömiä ihmisiä.