Kerrostalossa olemattomat

Kaikki pienetkin äänet kuuluvat läpi, kenelle nämä pahviseinätalot on tehty? Täyttä huijausta tällainen rakentaminen on, eikö ole mitään asetusta siihen, mikä äänieristyksen taso pitäisi olla?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jep, ihan asiasta avaus. Luulisi, että kerrostaloihinkin osataan nykyään rakentaa kunnon äänieristyksiä ilman, että asunnon hinta on heti mielipuolinen, jota ne nykyään monilla paikkakunnilla ovat.

Itse en ole enää vuosiin asunut kerrostalossa, mutta juuri tuon takia ahdistaisi asua, koska tykkään pitää tv.ssä ääntä kun katson elokuvia ja urheilua ja kun en pidä kuulokkeilla kuuntelemisesta.

Äänestä

Kuuluuko mun pierut hyvin sinne?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äänieristykset... kirjoitti:

Kaikki pienetkin äänet kuuluvat läpi, kenelle nämä pahviseinätalot on tehty? Täyttä huijausta tällainen rakentaminen on, eikö ole mitään asetusta siihen, mikä äänieristyksen taso pitäisi olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu