Keskustan puheenjohtaja vapaamuurari??

Viittasiko huipulle?

MOT:in Vapaamuurariohjelmassa haastateltiin tamperelaista miestä joka kertoi Paasikiventien tunnelista. Haastateltava sanoi että "Vapaamuurareihin kuuluu kokoomuslaisia ja YIT:n edellistä ja nykyistä johtoa, Keskustapuolueesta siellä on heidän puheenjohtajansa."

Mahtoiko tuo viittaus tässä kohtaa tarkoittaa tamperelaisia keskustalaisia, vai viittasiko se koko Keskustan puheenjohtajaan, eli Juha Sipilään?

Vapaamuurari-rikollisjärjestön jäsenyys ei toki ole Keskustalle vieras aate lainkaan. Puolueista Keskustassa lienee Vapaamuurareita eniten heti Kokoomuksen ja RKP:n jälkeen.

Mutta onko lestadiolaistaustainen Sipilä myös vapaamuurari vai ei? Ainakin hän on julkisesti toivonut että Kataisen hallitus pysyy pystyssä ja hallitsee vaalikauden loppuun.

8

641

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Iso skuuppi

      Samaan kiinnitin itsekin huomiota.

      Tätä nyt uutisvinkiksi tarjoamaan eri puolille, että ketä on tarkoitettu ja mitä tähän vastataan!!

      • "Vapaamuurari-rikollisjärjestön jäsenyys ei toki ole Keskustalle vieras aate lainkaan. Puolueista Keskustassa lienee Vapaamuurareita eniten heti Kokoomuksen ja RKP:n jälkeen."

        Kuten avaaja itsekin tietää, vapaamuurarit ei ole rikollisjärjestö, vaan tietyn lajin ihmisten hiekkalaatikko. Yhdet tykkää leikkiä nukeilla, toiset leegoilla, kolmannet ovat muuten vaan tykästyneitä aikuisten leikkeihin. Todelliset päätökset tehdään ihan muualla kuin meemikarkeloissa.


      • Anonyymi
        Environment kirjoitti:

        "Vapaamuurari-rikollisjärjestön jäsenyys ei toki ole Keskustalle vieras aate lainkaan. Puolueista Keskustassa lienee Vapaamuurareita eniten heti Kokoomuksen ja RKP:n jälkeen."

        Kuten avaaja itsekin tietää, vapaamuurarit ei ole rikollisjärjestö, vaan tietyn lajin ihmisten hiekkalaatikko. Yhdet tykkää leikkiä nukeilla, toiset leegoilla, kolmannet ovat muuten vaan tykästyneitä aikuisten leikkeihin. Todelliset päätökset tehdään ihan muualla kuin meemikarkeloissa.

        Aikas rohkea kannanotto ihmiseltä, joka on tunnistettavissa. Samoin haastoit uusnatsit. Tiedät kuitenkin mitä teet, anarkisti Martti ja kunnioitan sinua.


    • Anonyymi

      On luultavimmin

    • Anonyymi

      hirteen nuo kokoomus-porvari-roistot kuuluisi?

    • Anonyymi

      kepunatsit vapaamuurarejakin?

    • Anonyymi

      looseissa päätetään hallituksemme toimet...?

    • Anonyymi

      Että vielä oikein "paasikiventie".?

      Jos et tienkyt aikaisemmin, se "paasikivikin" oli nimensä meikäläistänyt swedu🤡

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1348
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      46
      728
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      659
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      49
      640
    5. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      80
      626
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    8. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      50
      573
    9. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      568
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      192
      553
    Aihe