MOT:in Vapaamuurariohjelmassa haastateltiin tamperelaista miestä joka kertoi Paasikiventien tunnelista. Haastateltava sanoi että "Vapaamuurareihin kuuluu kokoomuslaisia ja YIT:n edellistä ja nykyistä johtoa, Keskustapuolueesta siellä on heidän puheenjohtajansa."
Mahtoiko tuo viittaus tässä kohtaa tarkoittaa tamperelaisia keskustalaisia, vai viittasiko se koko Keskustan puheenjohtajaan, eli Juha Sipilään?
Vapaamuurari-rikollisjärjestön jäsenyys ei toki ole Keskustalle vieras aate lainkaan. Puolueista Keskustassa lienee Vapaamuurareita eniten heti Kokoomuksen ja RKP:n jälkeen.
Mutta onko lestadiolaistaustainen Sipilä myös vapaamuurari vai ei? Ainakin hän on julkisesti toivonut että Kataisen hallitus pysyy pystyssä ja hallitsee vaalikauden loppuun.
Keskustan puheenjohtaja vapaamuurari??
8
541
Vastaukset
- Iso skuuppi
Samaan kiinnitin itsekin huomiota.
Tätä nyt uutisvinkiksi tarjoamaan eri puolille, että ketä on tarkoitettu ja mitä tähän vastataan!!"Vapaamuurari-rikollisjärjestön jäsenyys ei toki ole Keskustalle vieras aate lainkaan. Puolueista Keskustassa lienee Vapaamuurareita eniten heti Kokoomuksen ja RKP:n jälkeen."
Kuten avaaja itsekin tietää, vapaamuurarit ei ole rikollisjärjestö, vaan tietyn lajin ihmisten hiekkalaatikko. Yhdet tykkää leikkiä nukeilla, toiset leegoilla, kolmannet ovat muuten vaan tykästyneitä aikuisten leikkeihin. Todelliset päätökset tehdään ihan muualla kuin meemikarkeloissa.- Anonyymi
Environment kirjoitti:
"Vapaamuurari-rikollisjärjestön jäsenyys ei toki ole Keskustalle vieras aate lainkaan. Puolueista Keskustassa lienee Vapaamuurareita eniten heti Kokoomuksen ja RKP:n jälkeen."
Kuten avaaja itsekin tietää, vapaamuurarit ei ole rikollisjärjestö, vaan tietyn lajin ihmisten hiekkalaatikko. Yhdet tykkää leikkiä nukeilla, toiset leegoilla, kolmannet ovat muuten vaan tykästyneitä aikuisten leikkeihin. Todelliset päätökset tehdään ihan muualla kuin meemikarkeloissa.Aikas rohkea kannanotto ihmiseltä, joka on tunnistettavissa. Samoin haastoit uusnatsit. Tiedät kuitenkin mitä teet, anarkisti Martti ja kunnioitan sinua.
- Anonyymi
On luultavimmin
- Anonyymi
hirteen nuo kokoomus-porvari-roistot kuuluisi?
- Anonyymi
kepunatsit vapaamuurarejakin?
- Anonyymi
looseissa päätetään hallituksemme toimet...?
- Anonyymi
Että vielä oikein "paasikiventie".?
Jos et tienkyt aikaisemmin, se "paasikivikin" oli nimensä meikäläistänyt swedu🤡
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1024742Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493212Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle852959- 801710
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411490450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1021294- 161019
Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?
En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan40961Miehen taloudellinen tilanne ja
halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah29953Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj105936