Saadaan keväällä kuvauspaikka vanhasta mettäkesoilista, kun ABC aukeaa viereen.
Taitaa tulla vieläkin hiljasempaa kuin Sulo Vilenin asemalla...
Taitaa tulla vieläkin hiljasempaa kuin Sulo Vilenin asemalla...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Taitaa olla vapaamuurien touhuja rakentaa Suomi täyteen ABC-huoltamoita. Rehelliset yrittäjät kärsivät.
Onko kukaan tutkinut, mitä vapaamuurarien merkkejä löytyy ABC-liikennasemilta? Muodostavatko S-marketit, Salet, Prismat jne. salaperäisiä muurarikuvioita, kun asiaa katsoo kartalta?
Missäs tämmössii vapaamuurareihin saa liittyä ? Minä osaan kyllä muurata ja mielellään just sillee hyvin vapaasti, että ei mielellään mitään suoraa seinää vaan just niinkun semmonen vapaa siksaksikinsokin tyyli.
Muurasin meirän pihalle tosi hienon rillinkin, no muksu nyt meni siihen nojaamaan ja se vähän sortui, mutta enskesänä rakennetaan uusi ja parempi !