Täsmätietoa Jeesuksen lapsuudesta ja nuoruudesta.

kirjurin kynä

12

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tunnusta-.
      • Hannu Warvas

        >>Shekinah. 29.3.2012 15:24
        >>Totisesti Hoshanii, minä kysyn sinulta! Oletko sinä se joka oli tuleva, Ihmisen Pojan kaltainen?

        >hoshanii * 29.3.2012 18:59
        >Minä olen.

        Tiedoksi: Kirjoitin olevani ihmisen pojan kaltainen, enkä sitä kadu. Jokaisen uskovaisen miehen tuleekin olla Ihmisen Pojan kaltainen, ollakseen uskon ihminen, vai mitä?


      • henkien tuntija.
        Hannu Warvas kirjoitti:

        >>Shekinah. 29.3.2012 15:24
        >>Totisesti Hoshanii, minä kysyn sinulta! Oletko sinä se joka oli tuleva, Ihmisen Pojan kaltainen?

        >hoshanii * 29.3.2012 18:59
        >Minä olen.

        Tiedoksi: Kirjoitin olevani ihmisen pojan kaltainen, enkä sitä kadu. Jokaisen uskovaisen miehen tuleekin olla Ihmisen Pojan kaltainen, ollakseen uskon ihminen, vai mitä?

        Älä selittele, vaan tunnusta olevasi e joka oli tuleva, Ihmisen Pojan kaltainen

        Daniel: 7:13 Minä näin yöllisessä näyssä, ja katso, taivaan pilvissä tuli Ihmisen Pojan kaltainen; ja hän saapui Vanhaikäisen tykö, ja hänet saatettiin tämän eteen.


        Vai oletko saastainen henki, jonka kuljeksii matalia paikkoja, etsien asuntoa johon mennä?


      • hannu warvas
        henkien tuntija. kirjoitti:

        Älä selittele, vaan tunnusta olevasi e joka oli tuleva, Ihmisen Pojan kaltainen

        Daniel: 7:13 Minä näin yöllisessä näyssä, ja katso, taivaan pilvissä tuli Ihmisen Pojan kaltainen; ja hän saapui Vanhaikäisen tykö, ja hänet saatettiin tämän eteen.


        Vai oletko saastainen henki, jonka kuljeksii matalia paikkoja, etsien asuntoa johon mennä?

        henkien tuntija,
        tee itse oma arviosi luettuasi tarkasti Taivasuutisten kaikki artikkelit, jotka olen saanut kirjoitettavakseni, ihmiskuntaa varten.

        Ihmisen pojan kaltainen, siis Jeesuksen kaltainen.


    • dtgfyhuijokplåö

      http://www.youtube.com/ watch?v=BeGCusfqF8c&feature=related 9/11: Ashleigh Banfield reports secondary explosions

      Huomaa taustalla taas samat kaverit, pitkätukkainen ja laukkumies, tällä kertaa ilman pölysuojaimia, ja yrittävät peittää näkyväisyyden tapahtumapaikkaan.

      LAUK KUMIES NYÖKKÄÄ MERKIT.SEVÄSTI HIP PITUKKAISELLE.

      Siis näiden juutalaisten selän takana tapahtuu vuosituhannen spektaakkelimaisin terrori-isku, mutta miehet eivät ole kiinnostuneita siitä, kaveruksia kiinnostaa enemmän kuvausryhmän työskentely, ja sen toiminnan häirintä.
      Kuvausryhmän jäsen joutuu työntämään miehet sivuun, ja naisreportteri on juuri näyttämässä jotain reunoilta palanutta paperia, ja selittämässä siitä jotain, kun yhteys katkeaa.
      Olisiko noilla kavereilla ollut jotain tekemistä tuohon häiriöön.

      Löytyykö samat, S I V A N and P A U L. K U R Z B E R G, O D E D. E L L N E R, O M E R. M A R M A R I, ja Y A R O N. S H M U E L mo ss adin ag entit tästä videosta. Tanssivat is ra elin juu talaiset, joiden -tehtävänä oli dokumentoida 911 tapahtumat. Kuka antoi heille tämän tehtävän? Heidän pakettiautostaan löytyi rä jäh teitä, po rukka pidädettiin 71 päiväksi, mutta laskettiin sitten vähin äänin vapauteen

    • erttkl

      Lieneekö aivan väärä profeetta!? Kirkon alkuaikojen opettajat päättivät, ettei Jeesusta tunneta lihan mukaan. Eli eivät opeta nuita asioita vaan elävät uskosta ylösnousseeseen Jeesukseen Kristukseen!!!

      • kirjurin kynä

        Kirkoilla, paremminkin seurakunnilla ei ole odottavaa uskoa laisinkaan, koska he eivät halua tuntea Jeesusta lihan mukaan, siis lihassa olevaksi.
        Heille on tärkein vanhojen uskon isien perimmäistieto, josta Jeesus varoittikin kirjoituksissaan, puheissaan.

        Mitenköhän sopii heihin Jeesuksen sanat: "Te olette valkeiksi kalkitut haudat, jotka teidän isänne valkaisivat hyvin ulkonaisesti, mutta sisältä te olette täynnä saastaa ja hillittömyyttä".

        Olkaa hyvät ja miettikää tarkasti asioita kuinka ne ymmärrätte?


    • Taivasuutiset 29.01.

      Totuus on parempi, kuin valheen verho.
      Minä uskon, että Jeesus ei elänyt normaalisti maanpäällä, vaan rinnakkaisessa ulottuvaisuudessa ja voi siellä tehdä tekoja, joita ei voi tehdä tällä alueella. Siellä on erilaiset fysiikan ja kemian lait.

      Rinnakkainen elämä on niinkuin sumu laskeutuneena kaikkialle ja me olemme sen sumun sisällä. Ulottuvaisuudesta on siis kysymys. Aikaisemmat sukupolvet ovat eläneet iankaikkista elämäänsä rinnakkaisessa ulottuvaisuudessa.

      He eivät ole saaneet pitää yhteyttä meihin, sillä niin paljon on vaikeaa heidän elämässään. Johtajisto ei ole halunnut juurikaan mitään yhteyttä, koska haluavat hallita omalla tavallaan. Eristyneisyys on heidän valtaoikeutenaan ollut, vaalien sitä tarkasti.

      Te lukijat luulette että TAIVAASSA kaikki on hyvin? EI OLE vaan mitä huonoimmin on ihmiskunnan elämä, ei edes ihmisarvoista elämää.
      Olkaa hyvät ja uskokaa kirjoituksiini Taivasuutiset ja lukekaa ajatuksen kanssa ja miettikää tarkasti. En ole kirjoittanut mitään fantasioita, vaan karun TOTUUDEN!

      • Clarg Kentti

        olet katsonut tuon supernaturalista.Siinähän on juuri kuvaamasai kaltainen tilanne:))


      • Älä usko pötyä
        Clarg Kentti kirjoitti:

        olet katsonut tuon supernaturalista.Siinähän on juuri kuvaamasai kaltainen tilanne:))

        luin tuon linkin tekstin,ja alkoi jo epäilyttää kun kertoi talossaan olleen ikkunat,tuohonko aikaan ikkunoita taloissa,pötyä " Ikkunaverhot ja lasitkin meillä olivat ostetut ja kalliit"


      • nininininij
        Älä usko pötyä kirjoitti:

        luin tuon linkin tekstin,ja alkoi jo epäilyttää kun kertoi talossaan olleen ikkunat,tuohonko aikaan ikkunoita taloissa,pötyä " Ikkunaverhot ja lasitkin meillä olivat ostetut ja kalliit"

        Luettu on ja täyttä roskaa koko tarina.Täynnä epäkohtia.


    • hannu warvas

      Kirjurin kynällä, Taivasuutiset:

      Sain tehtäväkseni kirjoittaa teille arvoisat ihmiset kaikkialla. Kirjoitusten tarkoituksena on ollut herättää keskusteluja kaikenlaisista uskontoon liittyvistä asioista, sekä puolest, että vastaan. Taivasuutisten toimittajana tunnen mitä syvintä vastuuta kirjoittamisistani, jotka sain Hengen opettamilla sanoilla.

      En voi vastata täydellisesti kaikista saamistani kirjoituksista, sillä jotkut asiat vaativat kriittistä tarkastelua. Minulla oli helppo kirjoittaa, sillä minulle annettiin asiasisällöt tuonpuoleisesta.

      Toivon kuitenkin hyvät lukijat, ettette kaikkea heitä yli laidan, sillä hyvin paljon on kuitenkin totta ja paljon on sellaistakin, josta en ole rohjennut täysin kirjoittaa.
      Taivaitten asiat eivät ole hyvin se on kuitenkin aivan varmaa!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10944
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5230
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2433
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2133
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1701
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1544
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1241
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1166
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe