Nainen, montako aloitetta olet torjunut?

Kerro ikäsi ja montako pakkia olet antanut tai ainakin arvio montako pakkia vuodessa?
35483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Sovellettu? Kopioitu..Ja huonosti..toi toinen oli parempi.

Äänestä
  • Höpö höpö. Tällä tavalla saadaan selvä lukema kuinka paljon aloitteita naisille tehdään. Kaikkihan jo tietää, että naisten tekemät aloitteet on tasan 0 kappaletta, mutta montako torjuntaa. Se onkin mielenkiintoisempi luku.

    Äänestä

  • Soveltaja gallupisti kirjoitti:

    Höpö höpö. Tällä tavalla saadaan selvä lukema kuinka paljon aloitteita naisille tehdään. Kaikkihan jo tietää, että naisten tekemät aloitteet on tasan 0 kappaletta, mutta montako torjuntaa. Se onkin mielenkiintoisempi luku.

    Ja sitten kaiken maailman Mirabelloina esiintyvät miehet heittävät tänne, että tässä kuussa tullut satatuhatta aloitetta ja ovat torjuneet kaikki.

    :D

    Äänestä

Naiset eivät tee noita kovin suoria rautalangasta väännettyjä aloitteita, joten ei onneksi tarvitse yleensä sillä tavalla väännettyjä pakkejakaan antaa. Ja niitähän tässä ei lasketa, kun ottaa etäisyyttä jonkun alkaessa osoittaa kiinnostuneisuutta.

Eli en kovin monia en.

Äänestä
  • Ai kato "Nainen, ..."

    En hyväksy tosin moista kysymyksen sukupuolijaoittelua, joten eipä haittaa...

    Äänestä

  • UPDATE_9604280 kirjoitti:

    Ai kato "Nainen, ..."

    En hyväksy tosin moista kysymyksen sukupuolijaoittelua, joten eipä haittaa...

    Miehiltä tätä on turha kysyä, koska - kuten jo sanoit - naiset eivät tee aloitteita.

    Äänestä

  • gallupisti soveltaja kirjoitti:

    Miehiltä tätä on turha kysyä, koska - kuten jo sanoit - naiset eivät tee aloitteita.

    No on sitä muutaman kerran kuitenkin torjuttu...

    Äänestä

Olen 19-vuotias. Jos lasketaan kaikki aloitteet kännissä ja netissä, niin pakkeja olen antanut varmaan lähemmäs 50. Torjun noin 95% aloitteista. Yleensä teen itse paljon aloitteita myös. Ehkä 5% on antanut pakit.
Olen todella hyvännäköinen, muodokas ja hoikka.

Äänestä

Ai pakkia mihin? En yhtään pakkia antanut. Muttei tarjouksiakaan.

Äänestä

En itse asiassa yhtäkään viimeisen vuoden aikana. Ellei "aloitteiksi" lasketa seksiehdotteluita tai jotain epämääräisiä ja epäselviä vihjailuja.

Äänestä
  • Niin ja ikää on 21.

    Äänestä

  • Kyllä ne seksiehdottelutkin on aloitteita. Ei aloitteiksi lasketa vain sellaisia lähestymisiä joita sinä haluat.

    Äänestä

  • ....... kirjoitti:

    Kyllä ne seksiehdottelutkin on aloitteita. Ei aloitteiksi lasketa vain sellaisia lähestymisiä joita sinä haluat.

    On niillä mielestäni aika iso ero. Ja sitten jos joku nainen ei aina torjukkaan niitä, on se teidän mielestänne lutka.

    Äänestä

N 25
Ainaski 100 kertaa jo tänäki vuonna. Jättäkää mut rauhaan!

Äänestä
  • Miehen trollivastaus.

    Äänestä

  • sdfhdhfsdhf kirjoitti:

    Miehen trollivastaus.

    Kateellisen vastaisku. Ohi meni, täti. ;)

    Äänestä

  • Mirabella. kirjoitti:

    Kateellisen vastaisku. Ohi meni, täti. ;)

    Olenpa tosi täti joo. 21 v eli sinua nuorempi. No ehkä joo saa kuukaudessa 100 aloitetta jos jatkuvasti ravaa baareissa ja nettideiteissä.

    Äänestä

Olen 33-vuotias ja tällä hetkellä torjun 100 % miesten aloitteista. Juuri päätin pitkän parisuhteen enkä ole etsimässä uutta heti perään.

Äänestä

En ole torjunut kun eroni jälkeen kolme ukkomiestä. Ei kiinnosta mikään salasen panopuun virka.

Jos naiset ei torjuisi niin nehän olisi jakorasioita???

Äänestä
  • Niin olisikin. Se on sitä ätmin logiikkaa..

    Äänestä

  • "Jos naiset ei torjuisi niin nehän olisi jakorasioita???"

    Seksiehdotukset voi tietty torjua. Mutta eihän siitä mitään jakorasian mainetta saa, jos suostuu treffeille. Turhan usein naiset torjuvat miehen ennen kuin tämä on päässyt edes ehdottanut mitään.

    Äänestä

Okei. Treffipyyntöjä en ole saanut ikuna. Olisi kiva saada. Menisin aina ainakin kerran. olen ainoastaan saanut ehdotuksia että pääsekö sun luo saunaan tms. ne EI ole treffiehdotuksia.

Nyt pojat suunnittelemaan! Ehdottakaa vaikka ravintolailtaa johonkin uuteen kuppilaan. molemmat maksaa omansa ettei tule mitään vääriä käsityksiä.

Äänestä
  • " olen ainoastaan saanut ehdotuksia että pääsekö sun luo saunaan tms. ne EI ole treffiehdotuksia. "

    Aivan. Mutta ätmit laskevat nekin aloitteiksi. Huoh...

    Äänestä

  • Mitä vikaa saunatreffeissä? Aika suomalaiskansallinen idea.

    Äänestä

  • .......... kirjoitti:

    Mitä vikaa saunatreffeissä? Aika suomalaiskansallinen idea.

    Höhö...

    Äänestä

Tänävuonna 2 pakkia. viimevuonna 1 sitä ennen 0. Ehdottajia tänävuonna 2 vimevuonna 1 sitä edellisenä 0. omata aloitteet viimevuonna 2 pakkeja 2 sitä edelliset vuodet 0.

Äänestä

40 eli tän palstan mukaan waste of oxygen.
Viimeisen 2 viikon aikana olen antanut pakit kolmelle miehelle.

Itse olen tehnyt 2 suoraa aloitetta (kyllä, sitä tapahtuu) viimeisen 2 vuoden aikana.
Toisesta tuli pakit ja toisesta suhde.

Teetsä statistiikkaa vai?

Äänestä

26
Pakkeja olen antanut yhteensä 100 elämäni aikana. Joukossa komeita ja vähemmän komeita miehiä. Minähän en mitään yhden yön juttuja harrasta.

Äänestä

Olen 34, enkä ole koskaan elämässäni antanut pakkeja kenellekään tai ollut antamattakaan. Ei ole ollut kysyntää.

Äänestä

mulla oli kerran 2 lippua Tampereen palatsiin ja kaverin joutui perumaan. kävelin Tampereen katuja ja kiersin kuppiloita ja pyysin miehiä yhdeksi illaksi seuralaisekseni Queen musikaaliin jossa ruokatarjoilu.

En löytänyt ketään!!! kaikki pakeni karkuun kun lähestyin liput ojossa! sain siis yli kymmenet pakit ja pelkille treffeille. En ole mikään rumilus, ihan tavallinen nainen joka ei kylläkään tälläydy eikä pynttäydy.

Äänestä

torjun vain silloin miehen jos huomaan,että hän oli tyhmä,kuin saapas tai muuten kehitysvammainen..

Äänestä

Netissä anonyymeina annettuja "haluks panna" yms. kommentteihin? Hankala arvioida, olisko joku 40-50 vuositasolla.

Treffipyyntöihin naamatusten? 0 tähän ikään mennessä. Johtuu tosin lähinnä siitä, ettei niitä ole ikinä tapahtunut.

Äänestä
  • Ja ikää tosiaan 20.

    Äänestä

  • se_vinee kirjoitti:

    Ja ikää tosiaan 20.

    No missä sinuun voisi naamatusten törmätä?

    Ja miten se edellinen poikasi sitten pokasi sinut?

    Äänestä

En ole antanut yhtään pakkia.
Olen seurustellut muutaman kerran elämässäni. Eli sinkkuna ollessani on ollut todella hiljaista miesrintamalla.

(Ja ennen kuin alatte haukkumaan voin sanoa olevani tavallinen nainen. Jonkun mielestä nätti ja varmasti jonkun mielestä ruma. Nuorena paremman näköisenä sain aina olla rauhassa vaikka kaveripojat kehoittivat ryhtymään malliksi jne. ja niin saan olla edelleen...)

Suurin osa suomalaisista miehistä ei kai pidä ulkönäöstäni. Eipä sitä tarvitsekaan kuin toivottavasti joskus sen yhden miehen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 72 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Sovellettu gallup kirjoitti:

Kerro ikäsi ja montako pakkia olet antanut tai ainakin arvio montako pakkia vuodessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu