Olemme lähihoitajaopiskelijoita ja kysely on tarkoitettu opinnäytetyötämme varten. Kaikki tiedot ovat luottamuksellisia ja anonyymejä.
1. Sukupuoli
2. Ikä
3. Koulutus (lukio, ammattikoulu, yläaste, jokin muu?)
4. Oletko koskaan kokeillut kannabista?
5. Jos käytät, niin miksi? Ja jos et, niin miksi et?
6. Kuinka usein käytät kannabista, jos käytät? (esim. päivittäin, kerran viikossa, muutamia kertoja kuukaudessa, muutamia kertoja vuodessa)
7. Tunnetko ketään, joka olisi käyttänyt kannabista?
8. Onko Suomessa helppo hankkia kannabista?
9. Pitäisikö kannabis laillistaa Suomessa?
10. Jos olet vain kokeillut kannabista, kerro hieman kokemuksistasi, miksi kokeilit ?
11. Millaisena käyttäjänä koet itsesi ? (kokeilija, tapakäyttäjä, satunnainen/viihdekäyttäjä, säännöllinen käyttäjä, riippuvainen)
KANNABIS-KYSELY alle 20-vuotiaille
4
145
Vastaukset
- gothicalgirl
1. Sukupuoli tyttö
2. Ikä 12
3. Koulutus (lukio, ammattikoulu, yläaste, jokin muu?) peruskoulu
4. Oletko koskaan kokeillut kannabista?en
5. Jos käytät, niin miksi? Ja jos et, niin miksi et?en käytä koska ei ole syytä
6. Kuinka usein käytät kannabista, jos käytät? (esim. päivittäin, kerran viikossa, muutamia kertoja kuukaudessa, muutamia kertoja vuodessa)en käytä
7. Tunnetko ketään, joka olisi käyttänyt kannabista?joo
8. Onko Suomessa helppo hankkia kannabista?ei
9. Pitäisikö kannabis laillistaa Suomessa? kyllä
10. Jos olet vain kokeillut kannabista, kerro hieman kokemuksistasi, miksi kokeilit ?
11. Millaisena käyttäjänä koet itsesi ? (kokeilija, tapakäyttäjä, satunnainen/viihdekäyttäjä, säännöllinen käyttäjä, riippuvainen)ei käyttäjänä - gwhhat
1. Nainen
2. 19
3. Ammattikoulu
4. Kyllä
5. Siksi
6. Muutamia kertoja kuukaudessa tai harvemmin
7. Tunnen
8. Riippuu asuinpaikasta, mutta yleensäottaen melko helppoa
9. Pitäisi
10. Kokeilin mielenkiinnosta
11. Satunnais/viihdekäyttäjä - fjfkvxr
1. Sukupuoli: Tyttö.
2. Ikä: 18
3. Koulutus (lukio, ammattikoulu, yläaste, jokin muu?): Peruskoulu.
4. Oletko koskaan kokeillut kannabista?: Olen.
5. Jos käytät, niin miksi? Ja jos et, niin miksi et?: Käytän, koska se on kivaa.
6. Kuinka usein käytät kannabista, jos käytät? (esim. päivittäin, kerran viikossa, muutamia kertoja kuukaudessa, muutamia kertoja vuodessa): n. neljän viikon välein, riippuu rahatilanteesta.
7. Tunnetko ketään, joka olisi käyttänyt kannabista? Tunnen.
8. Onko Suomessa helppo hankkia kannabista? On.
9. Pitäisikö kannabis laillistaa Suomessa? Pitäisi
10. Jos olet vain kokeillut kannabista, kerro hieman kokemuksistasi, miksi kokeilit ?
11. Millaisena käyttäjänä koet itsesi ? (kokeilija, tapakäyttäjä, satunnainen/viihdekäyttäjä, säännöllinen käyttäjä, riippuvainen) : Satunnainen viihdekäyttäjä. - tshakhakaalalla
1.nainen
2.16
4.monesti
5.silloin tällöin "olotilan" saamiseksi.
6.muutamia kertoi kuus
7.monia
8.tosi helppo
9.pitäisi
11.satunnainen viihdekäyttäjä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18722424Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant839631Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.467612Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886408SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896103Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485102HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1174755Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074484Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo952199Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k861489