Eli alhaisesta ÄO-sta syytetään aina uskontoja, huonoja oloja, koulutuksen puutetta. Vai olisiko niin, että geneettisesti heikomman ÄO:n omaavat myös hurahtavat helpommin hömpän hömppään. Eivät länsimaalaiset koskaan ole olleet uskonkiihkossaan etnisten ryhmien tasolla. Eli älykkäät ihmiset osaavat karttaa sellaisia asioita. Ovatko koulut tulleet meille itsestään? Eivät ole! Olemme itse ymmärtäneet ryhtyä kouluttamaan jälkeläisiämme ja tajunneet sen arvon. Onko Pohjoisen valkoisella väestöllä ollut helpommat olot kuin mustilla? En mitenkään voi uskoa! Miksi aasialaiset osaavat toimia yhteiskunnassa, tekevät työtä, eivätkä käy uskonsotia? Siksi koska myös heillä on älyä, koska evoluutio on ollut vilkkasta myös Aasiassa, jossa on verrattain karut luonnonolosuhteet.
syy ja seuraus
3
144
Vastaukset
- kusipää
Lue myös anttiikin historiaa.Tuo on pieni osa ihmiskunnan historiasta...Länsimaisuus länsimaalainen.TUO on TÄYTTÄ PASKAA,joka pääsi valloilleen 2-maailmansodan jälkeen kun USA-pudotti 2 uraanipommia Japaniin ja Aadolf Hitler ampui itsensä.Sen jälkeen nämä ns.jänikset ryhtyivät uhittelemaan (hävinneitä)Nämä ns.voittajavaltiot ovat sitten ja nyttemminkin osottautuneet,vähintäänkin yhtä heikoiksi tai heikommiksi kuin me.Suuret ne yleensä menestyvät,mutta Suomalaislla ei pitäisi olla mitään häpeemistä,muiden kansakuntien joukosa..
- NeverUniLever
Hyvä huomio ja todennäköisesti paikkansa pitäväkin, sillä todellakin alahaisemman ÄO omaavia on helpompi laittaa toimimaan niin uskonnollisten kuin polittisten vallanpitäjien tahdon mukaan.
Mutta ovatko afrikkalaiset sitten älykäitä vai laiskoja, kun eivät näytä toimivan kenenkään käskyjen mukaan?
Empä ainakaan usko että olisivat älykkäämpiä kuin muut.
Rasismi syytöksiähän tästä tulee, mutta vaikuttaa kovasti siltä että eräänlainen "huomisen huomioon" ottaminen ei kuulu afrikkalaiseen kultuuriin.
Toisaalta sama ilmiö on näkyvissä myös muuallakin mm. luononvarojen tuhlailussa ja loputtomassa ahneudessa.- ajattelija
Suomessa asiat jos täälläkin olisi koko ajan lämmintä. Ei tarvitsisi kiinteää asuntoa, ruoka kasvaa puussa ja riistaa yllin kyllin. Taitais suomalaisetkin istua vaan banaanipuun juurella ja juoda viinaa! Taitaa olla olosuhteiden sanelema pakko tuo ahkeruus ja "älykkyys"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla722974Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "612568SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past1062260Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851405Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,341266Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o187952Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html88919Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m83893Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa
Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html145815Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52746