Ateenan kisojen avajaisjuhlat toi kauhean karmaisevan tunteen ja nosti ”jostain syystä” sydämelle
muinaisen Titanic laivan ensimatkan lähtöjuhlat, Jossa kuulemma oli joku sanonut: ”ettei Jumalakaan pysty sitä laivaa upottamaan”.
En tiedä miksi tämä tunne annettiin, mutta edelleenkin, yön jälkeen on hirveän murheellinen olo, ikään kuin tuskaista hengessä rukoilua. Kuitenkin jonkinlainen pelko, että onko jotain vakavaa odotettavissa kisojen aikaan tai jopa paikalla.
Kyllä niissä Juhlissa todella epäjumalia ja taivaan kuningatarta kaikkien kauhistusten äitiä palvottiin ja ihmisille kunniaa ja ylistystä annettiin, ja yleensäkin kisoissa annetaan. Ei monetkaan anna kunniaa ihmisen luojalle. Eikä tietenkään tuollaisista kisa ja sirkustouhuista voi antaakaan, koska ne ovat lähinnä Jumalan sanan vastaisia kisoja. Jumalan sanan mukaisia ovat toinen toisensa kunnioittamisia ja rakkaudessa palvelemisissa kilpailua. Joista vasta tulee antaa kunnia ja kiitos sekä ylistys Pyhälle elävälle Luojalle, eli Kristuksen nimessä ja / Jumalalle.
En tiedä kokeeko joku muu kristitty tällä tavalla tässä asiassa, mielelläni kuulisin jos joku muukin näin kokee noitten kisojen suhteen. Vähäinen Kristuksen palvelija, Esko H.
Ateenan kisojen avajasjuhlista !
Esko H.
1
199
Vastaukset
- LOGI
ei sinun ensisijainen tarkoituksesi ole Jeesuksen palvelu, vaan sinun tulee jokapäiväisessä elämässäsi ELÄÄ Jeesuksen opetuksen mukaisesti!
Ei Jeesuksen tarkoituksena ollut, että hänestä tehtäisiin epäjumala!
Olympialaisten avajaiset oliva erittäin tyylikkäät ja toivat esiin Kreikan mytologiaa maltillisesti ja tiivistettynä! Todella napakymppiavaus!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399198Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3738004Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625761William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542378Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62103Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821752Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201695Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921455Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401382Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71380