Onko mahollista että jos Pohjois-Korea toteuttaa uhkauksensa niin se olisi alkua kolmannelle maailmansodalle? Vai alkaako kolmas maailmansota jostain muualta?
ydinkokeesta
3+2
4115
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
on sen verran pieni tekijä ettei se saisi kolmatta maailmansotaa aikaiseksi vaikka se yrittäisi.
Muutenkin tuo ydinasejuttu on kaksinaamaista. Kun itsellä on jo ydinaseet, niin yritetään ettei toisilla olisi. Vastavuoroisuusperiaatteella, voisi P-Korea, tai Iran vaatia ydinaseettomuuteensa sen, että ydinasevaltiot luopuisi ydinaseistaan.
Joku täällä sanoi, että kolmas maailmansota alkaa odottamattomasta paikasta.
Pihon mukaan Venäjä sytyttää kolmannen maailmansodan.
Lähi-idän suunta on myös erittäin suosittu vaihtoehto.
Tosin kuultu on myös, että kolmannen maailmansodan aloittaa bilderbergi-illuminati-roschildt-roosevelt-nwo-jaddajadda WTC:tä pahemmalla false flag hyökkäyksellä USAssa.
Cooco sanoi :
Joku täällä sanoi, että kolmas maailmansota alkaa odottamattomasta paikasta
______________
Se lausuma on tuosta profetiasta :
http://p1.foorumi.info/kultaomeniahopeamaljassa/viewtopic.php?t=27
Kolmas maailmansota syttyy tavalla, jota kukaan ei ole odottanut ja odottamattomalta suunnalta, ja me olemme yhtä valmistautumattomia kuin olimme 9. huhtikuuta 1940.
27.1.2013
Nimimerkin "Pauliina" saama näky ja sanoma 19.1.2013
Sapattina 19.1.2013 istuskelin kiitoksessa, rukouksessa ja ylistyksessä, välillä Raamattua lukien. Yhtäkkiä minä näin silmieni edessä tummanvihreitä kangaspäällysteisiä kypäriä silmänkantamattomiin. Se neliönmuotoinen kuva, joka silmieni eteen tuli, oli täynnä kypäriä kuvattuna päältäpäin. Minulta kysyttiin: "Mitä näet?" Vastasin: "Paljon vihreitä kypäriä." Sen jälkeen tuli sanat: "Suomi varustautuu sotaan Venäjää vastaan. Venäjä hyökkää Suomeen kesäkuun 13. päivä tänä vuonna."
Monesti on Isä puhunut jo viime syksystä asti, että Hänen vihanmaljansa on nyt tullut täyteen Suomen syntien tähden.
- - - - - - -
Jouko Pihon kommentti 27.1.2013
Kuten kaikki hyvin tietävät, minun profetiasivustoillani on paljon sanomia siitä, että Venäjä tulee jossain vaiheessa miehittämään osan Suomea, eli Itä- ja Pohjois-Suomen. Olen samaa mieltä näiden profetioiden kanssa eli uskon, että näin tulee tapahtumaan.
Tämä nimimerkki "Pauliinan" sanoma on samassa linjassa monien muiden profeettojen ja Jumalan ihmisten saamien varoitusviestien kanssa.
Kun Pauliina sanoo saaneensa ilmoituksen, että Venäjä hyökkää Suomeen 13.6.2013, niin tuon sen esille kaikille tiedoksi, että tällainen sanoma on tullut. En tiedä, hyökkääkö Venäjä Suomeen juuri tuolloin eli 13.6.2013, vaikka tiedän, että joskus näin tapahtuu.
Julkaisen siis sivuillani sanoman, jonka uskon kyllä toteutuvan, mutta jonka tarkasta ajankohdasta minulla ei ole tietoa, onko se oikea