... juttu, jossa väitettiin Simon Wiesenthalin väittäneen, että kaasukammioita ei ollutkaan.
Aloin etsiä netistä tekstejä tästä ja löysinkin muutamia.
Kuitenkin ylläpito ehti poistaa ko. jutun, mutta tulkoon tässä siihen selvityksiä:
Ensinnäkin linkki, johon ko. kirjoituksessa viitattiin, oli täysin natsimielinen ja siis vastasi kansallissosialistien sivuja Suomessa.
Arthur R. Butz:
- väittää, että polttouhreja ei ollut ollenkaan, leirit olivat puhdistautumistarkoituksissa, parranajoa ja ja pesua varten, Zyklon B:tä käytettiin vain syöpäläisten torjuntaan.
John Toland:
- Hitler ei ollut henkilökohtaisesti vastuussa tappamisista, tarinat murhaamisesta olivat suuresti liioiteltuja. polttamiset olivat teknisesti mahdottomia toteuttaa
Robert O´Neil:
- kuusi miljoonaa juutalaista teki itsemurhan sairastaessaan jotakin vakavaa sairautta
Robert Tourisson/Jacques Baynard:
- ei todisteita kaasukammioista ollenkaan, ranskalaiset tuomarit uskoivat tämän valheen.
KAIKKI EM. OLIVAT REVISIONISTISIA VÄITTÄJIÄ!
Norman Finkelstein (juutalainen, katkeroitunut)
- kirjoitti kirjan The Holocaust Industry, joka on täynnä vihaa juutalaisia kohtaan, ja jossa hän hyväksyi täysin natsien väitteet holokaustin valheista.
INSTITUTE FOR HISTORICAL REVIEW
- sisältää mm. em. jutut
- todistelee kaikin tavoin holokaustia vastaan
- esittelee samaa henkeä edustavaa kirjallisuutta
- puolustaa natseja
http://www.nizkor.org/features/qar/qar03.html
- kertoo Wiesenthalista seuraavaa:
Wiesenthalin mukaan kaasukammioita ei ollut Saksan MAAPERÄLLÄ!
Eipä ollutkaan, mutta paljon juutalaisia Saksankin maaperällä tapettiin!
"Koska Saksan maaperällä ei ollut tuhoamisleirejä (siis v. 1975 annettu lausunto), uusnatsit väittävät, että ei ole todisteita näiden rikoksien tapahtumisesta ollenkaan!"
DACHAU
http://www.kz-gedenkstaette-dachau.de/english/frame/idx_gese.htm
KESKITYSLEIRIT RANSKASSA:
- Drancy
KESKITYSLEIRIT SAKSASSA:
- Westerbork
- Ravensbrück
- Bergen-Belsen
- Sachsenhausen
- Buchenwald
- Theresienstadt
- Dachau
- Mauthausen
KESKITYSLEIRIT JUGOSLAVIASSA:
- Jasenovac
KESKITYSLEIRIT PUOLASSA:
- Stutthof
KUOLEMANLEIRIT PUOLASSA:
- Chelmno
- Treblinka
- Sobibor
- Majdanek
- Auschwitz-Birkenau
- Belzec
Vaikka niitä tuhoamisleirejä polttouuneineen ei Saksan maaperällä olisikaan ollut, niiltä vietiin karjavaunuilla yötä päivää juutalaisia ja muitakin Puolaan tuhoamisleireille, tuhoamisen hoitivat saksalaiset. Mitä sitten on paskankaan väliä, minkä maan maaperällä tuhoaminen tapahtui, kun Eurooppaa yritettiin kuitenkin tappamalla tyhjentää juutalaisista!
Täällä oli vielä äsken...
12
905
Vastaukset
- Lainaaja
"Mitä tapahtui kun Institute for Historical Review tarjosi $ 50 000 sille, joka voisi todistaa, että Auschwitzissä tapettiin juutalaisia kaasulla?
Mitään todisteita ei toimitettu palkkion saamiseksi, mutta entinen Auschwitzin asukas Mel Mermelstein vaati oikeudessa instituutilta 17 miljoonan dollarin korvausta, väittäen että palkkiotarjouksen takia hän ei saanut nukutuksi ja hänen liiketoimensa kärsivät, ja vetosi "tunnustetun tosiasian loukkaavaan kiistämiseen".- Shalom1
http://www.nizkor.org/ftp.cgi/people/m/mermelstein.mel/mermelstein.order.072285
Ko. sivulla ovat oikeuden päätökset korvauksista, oikeuden todistus siitä, että Mel Mermelstein oli oikeassa kaasukammioiden olemassaolosta, ja lopussa ko. tarjouksen tehneet IHR:n anteeksipyyntö siitä, että oli väittänyt Mel Mermelsteinin olleen väärässä ja tarjosipalkkion korvauksineen maksettavaksi Mel Mermelsteinille.
Juttu on siis loppuun käsitelty ja ainakin tältä osin polttouhrien ja kaasukammioiden olemassaolo oikein oikeudessa todistettu todelliseksi.
- Erkiö
Menisit tuonne mauhkaamaan
http://www.kansallissosialismi.com/keskustelu/index.php
Varmaan löytyisi enemmän juutalaisista kiinnostuneita keskustelijoita, joiden kanssa voisit inttää vaikka maailman tappiin.- Moikkaja
Jospa sitä natsiroskamateriaalia ei tungettaisi tänne.
- Iron Mike
Dachaussa oli monta vuotta muistotaulu, joka muistutti niistä 238 000 kuolleesta, ja se joka viisikymmentäluvulla ilmaisi epäilyksensä Dachaun kaasukammion olemassaolosta oli vaarassa joutua vankilaan.
Mitä Dachauhun tulee, on jo pidemmän aikaa vallinnut revisionistinen käsitys: kuolleiden lukumäärä ei ollut 238 000 vaan 32 000, eikä yhtään Dachau-vankia kaasutettu. Auschwitzia koskien eivät revisionistit tahdo sen enempää kuin mikä on yleisesti hyväksytty Dachaun ollessa kyseessä: pienentää kuolonuhrien määrä noin kymmenes-osaan (miljoonasta noin 100 000:een) ja julistaa Auschwitzin kaasukammiot valheen tuotokseksi niin kuin Dachaunkin. - Moikkaja
Lähde unohtui!
- nikkiäsi
:-P
- lll
Jos holokausti ja kuusi miljoonaa kuollutta voidaan niin aukottomasti todistaa, niin miksi sen uudelleen tutkiminen on useissa maissa on kriminalisoitu.
Mitä halutaan salata?
Pelätäänkö sitä, että kuutta miljoonaa uhria ei enää löydy?
Kaikkea muuta voi historiasta tutkia ja uudelleen tulkita mutta holokaustia ei.
Paitsi jos halutaan lisätä uhrien määrää, vaikka miljoonalla.Siitä ei tiettävästi joudu lusimaan.- hertha
Kai useimmat henkiin jääneet juutalaiset pystyivät mainitsemaan, kuinka monta (ja tietysti minkä nimisiä) sukulaisia katosi kuljetuksiin ja leireille? Laskettakoon nämä lopullisesti kadonneet yhteen, niin saadaan summittainen luku menehtyneistä. Nimet ja esim. syntymäajat ovat tietysti tarpeen siksi, että sama henkilö on tietysti ollut monenkin sukulainen, eikä tulisi lasketuksi enempänä kuin yhtenä henkilönä.
Se, miten juutalaiset - ja muut "pakkosiirretyt" (heitä ei pidä unohtaa) kuolivat - ei ole merkityksellistä. Merkityksellistä on se, että heiltä oli riistetty ihmisoikeudet, heitä ehkä aiottiin käyttää hyväksi (esim. orjatyö) mahdollisimman vähäisin kustannuksin ja määrätietoisesti haluttiin heidän menehtyvän tavalla tai toisella ja mahdollisimman nopeasti. Miksi saivarrella siitä, kuinka moni joutui juuri kaasu-uuneihin?
- *Kansalainen*
Olen oikeastaan sitä mieltä, ettei näiden juutalaisvainojen tyhjäksi selittäjien sairaita hengentuotteita oikeastaan kannattaisi kommentoida lainkaan. Nämä, jotka ihailevat kolmannen valtakunnan "saavutuksia", ihailevat niitä joka tapauksessa, ja kaikenlainen heidän sairaan mielensä kanssa ristiriidassa oleva faktatieto valuu kuin vesi hanhen selästä.
Tärkeintä olisikin huolehtia siitä, ettei näiden
mieleltään kieroutuneiden sairaat valheet
leviäisi lasten ja nuorten ulottuville.
Mutta toisaalta, lukeehan näitä palstoja toki aika suuri määrä ihmisiä, joten on hienoa, että jaksat pitää totuuden liekkiä palamassa. - !!!
Mitä jos keskittyisit typeryyden sijasta osoittamaan heidän väitteensä vääräksi.
Ja mitä Finkelsteiniin tulee, käsitätkö että hänen vanhempansa olivat keskitysleireillä? Mitä jos antaisit vähän raitista ilmaa ummehtuneille aivoillesi.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399179Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737980Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625709William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542364Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62097Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821746Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201692Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921439Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381370Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71327