SOSIAALIREMOKRAATIT EPÄISÄNMAALLISIMPIA

Suomen epäisänmaallisin puolue näyttäisi kiistatta olevan sosiaalidemokraatit.

Tässä muutama peruste:

Suomen senaatti antoi itsenäisyysjulistuksen 4. joulukuuta 1917 eduskunnalle joka hyväksyi sen äänin 100-88.

Vaan sosiaalidemokraatit äänestivät Suomen itsenäistymistä vastaan.
He eivät myöskään osallistuneet Suomen itsenäisyyden julistamiseen.

Sosiaalidemokraatit olivat etunenässä ryssimässä Suomea Euroopan unioniin sekä myös velkakierteiseen euroon.

Jos mahdollista... niin toivoisin että sosiaaliremokraatit saataisiin nopeasti oppositioon...

Toimikaa!!!
1085
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Se oli muuten Lipponen (sos. dem.) joka tapaili KGB-mies Vasili Ivanovits Shilovia, 1970-luvun alussa parhaimmillaan useita kertoja kuukaudessa.

Äänestä

Lipponen..ja DDR

Äänestä

Ovatko TUPOt sittenkin vain pelkkää varainsiirtoa?

Joka palkankorotushan nostaa tuotteiden hintaa...

Ja maksaja on aina asiakas.

Palkat kellumaan: hyvä työmies on hyvän palkan ansainnut... mutta ei mitään "ilmaisia lounaita..."

Kuten nyt.

Äänestä

ryssänmielisiä

Äänestä

Monesti miettinyt että johdetaanko koko puoluetta nykyään Rockefeller Centeristä... vai mistä.

Äänestä

>Suomen epäisänmaallisin puolue näyttäisi kiistatta olevan sosiaalidemokraatit.

Myös tilastollinen haku todistaa saman epäisänmaallisuuden asian. Kaikkien 8 Eduskunnassa olevan puolueen kotosivuilta tehdyn haun tuloksena "isänmaa" esiintyy SDP:n sivulla kaikkein vähiten. Vain yhdessä ainoassa dokumentissä:

SDP "isänmaa" http://tinyurl.com/8df47fn 1 osuma (0.19 seconds)

Toiseksi epäisänmaallisin puolue on Kokoomus, jolla sana esiintyy koko laajallaa kokoomuslaisella saitilla vain kaksi (2) kertaa.

Kristillisillä ja Perussuomalaisten sivustoilla "isänmaa" sana sen sijaan on mainittu kymmeniä kertoja.

Äänestä

Isänmaaton SDP puolue on juuri ottanut konkreettisen askeleen kohti Suomen NATO-jäsenyyttä. Demarien kaikkein vastahankaisin NATO-änkyrä Erkki Tuomioja kirjoittaa tämän päivän Hesarissa näin myötäsukaisesti.

" SUOMI ON AVOIN UUDELLE PUOLUSTUSYHTEISTYÖLLE
Suomi on valmis ottamaan konkreettisia
askeleita Euroopan unionin yhteisen
turvallisuuspolitiikan ja pohjoismaisen
puolustusyhteistyön syventämisessä."
http://www.hs.fi/paivanlehti/31012013/paakirjoitukset/Suomi on avoin uudelle puolustusyhteistyölle/a1359524595164

Olisin noin mattimikkoon saakka varma, että tällainen "konkreettinen" yhteistyön syventäminen ei voi tarkoittaa mitään muuta kuin syvempää NATO-yhteistyötä.

Saksan Angela Merkel on antanut täsmälliset sotilaalliset askelmerkit joidenka mukaan Suomen on nyt edettävä.

Suomella ei ole juuri vaihtoehtoja. Tai ainakin heikkopäinen ja heikkoluontoinen pääministerimme Katainen on asian tällä tavalla Merkelin sanat säikähtäneenä tulkinnut.

Äänestä

He ovat järjestään aseista kieltäytyjiä, ja ajavat Suomen vastaista ja vierasta,-tänne sopimatonta kulttuuria, että saisivat häpäistyä ISIEMME PERINNÖN , ja maamme myytyä ulkomaiseen omistukseen, jopa venäläisille, jotka eivät puolusta koskaan Suomen kansaa,missään asiassa, mutta vihreälle LIMALLE se passaa, kunhan saavat vain sotkea kaiken kelvottomaan kuntoon !!!

SE ON käsittämätöntä luuserismia, mitä "entiset" kommunistit JUONIVAT valtaan päästäkseen !!!

Äänestä

LIPPONEN HIRTTI ITSENSÄ pakkoruotsiin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Siberg kirjoitti:

Suomen epäisänmaallisin puolue näyttäisi kiistatta olevan sosiaalidemokraatit.

Tässä muutama peruste:

Suomen senaatti antoi itsenäisyysjulistuksen 4. joulukuuta 1917 eduskunnalle joka hyväksyi sen äänin 100-88.

Vaan sosiaalidemokraatit äänestivät Suomen itsenäistymistä vastaan.
He eivät myöskään osallistuneet Suomen itsenäisyyden julistamiseen.

Sosiaalidemokraatit olivat etunenässä ryssimässä Suomea Euroopan unioniin sekä myös velkakierteiseen euroon.

Jos mahdollista... niin toivoisin että sosiaaliremokraatit saataisiin nopeasti oppositioon...

Toimikaa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu