Ienleikkaus, tehdäänkö?

Kahdessa etuhampaassani on ienvetäymä, joka haittaa lähinnä esteettisesti.

Kyselisin, että tehdäänkö suomessa ienvetäymien korjausleikkauksia?

Onko kenelläkään tietoa tästä ko. aiheesta?
1157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ota yhteyttä parodontologiin (ien- ja hampaiden tukikudossairauksiin erikoistunut hammaslääkäri), osa heistä on tekee esteettisiä ienleikkauksia Varaudu perusteelliseen hoitoon, parodontologit ovat todella huolellisia työssään ja leikkausta edeltävä hoito voi olla yllättävän pitkä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ienvetäymä kirjoitti:

Kahdessa etuhampaassani on ienvetäymä, joka haittaa lähinnä esteettisesti.

Kyselisin, että tehdäänkö suomessa ienvetäymien korjausleikkauksia?

Onko kenelläkään tietoa tästä ko. aiheesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu