Lakeja tyhjennetään päistä

Jos joku tietää jonkin lakipykälän, se varmaankin tyhjennetään päästä, jotta poliisi pääsee mielivaltaisesti rellestämään.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mitähän tämäkin aivopieru tekee täällä palstalla sotkemassa?
Viime aikoina palstalle on tullut paljon muutaman sanan viestejä ja läpällä kirjoitettuja omakeksimiä tarinoita, vailla mitään pohjaa tai viitteitä todellisuuteen tai ajankohtaisiin uutisiin..........

Äänestä

Kommentoi aloitusta


en tiä kirjoitti:

Jos joku tietää jonkin lakipykälän, se varmaankin tyhjennetään päästä, jotta poliisi pääsee mielivaltaisesti rellestämään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu