Pelkäänpä suomeeen syntyvän ennemin tai myöhemmin kansalaisten salaliiton ilkeitä virkamiehiä vastaan, jotka vain imevät vääryydellä kansalaiset kuiviin ja lihottavat itseään väärillä päätöksillä. Mitä mieltä sinä olet asiasta? Oikeudet ja lait ovat suuri vitsi Suomen valtiolle. Oikeuksista voit lukea lisää linkistä www.curatores.info. Laita asiasta sähköpostilla viestiä kaverillesi ja muista ladata tarpeelliset tiedostot itsellesi, sekä laittaa kavereille jakoon ellet halua hänen tai sinun köyhtyvän virkamiesten vääryydestä valtiossa nimeltä Suomi. Mitä enemmän historiaa olet lukenut, sitä enemmän käsität millainen vitsi ja valtioiden puunauskilpi koko ihmisoikeudet tai lait ovat. Älä siis ole kus3t3ttavissa. Hymyillään kun tavataan.
Tervesin YmmälläOlevaTutkijanAlku
Tervesin YmmälläOlevaTutkijanAlku
Vastaukset 14
Vanhimmat
Salaliiton perustaminen vaatii älykästä organisaattoria, mutta miksi älykäs organisaattori alkaisi johtamaan lampaita, kun hän voi liittyä suoraan ilkeisiin virkamiehiin?
Eläinten vallankumous tapahtuu aina väistämättä, kun eliitti nöyryyttää resurssina olevaa orjavoimaa tarpeeksi härskisti. En usko olevan kaukana päivät, jolloin senaatintorin lipputangoissa ja lyhtypylväissä roikuu hirressä nykyeliitin edustajia. Jossain vaiheessa kansa ymmärtää mitä paskaa heille on median, rahan ja vallan kautta syötetty. Ja silloin tulee karmeaa jälkeä. 1%:n aika alkaa olla kortilla.
Uusi kiiltävä kännykkä, ei riitä porkkanaksi raataa perse ruvella hyödyttääkseen toisten työllä hyötyviä loiseläimiä.
En ole nähnyt vielä yhtäkään eläinten vallankumousta, ja ihmisten suorittamat vallankumoukset ovat olleet saman eliitin rahoittamia, tarkoituksena nollata velat ja vähentää populaatiota.
Ihminen rehkii aina kovemmin pienen kriisin aikana ja varsinkin sen jälkeen.
niinistö pitäisi hirttää maanpetturuudesta
Moni eu vehkeilijä kuuluisi oikeasti maanpetossyytteeseen. Veteraanin suusta:"Annettiin ilman itsenäisyys, joka 40-luvulla verellä maksettiin."
Vapaalle muurarille:
Täällä yksi erityisen älykäs organisaattori jolla ei lupaa (edustan sitä toista 50% kansasta...!) eikä kyllä haluakaan liittyä iittyä ilkeisiin veljiin, vaikka kyllä kriteerit muutoin täyttyvätkin.
Haluan että Suomessa toimitaan oikeiden, hyvin arvojen pohjalta. Kusetusmeininki saa loppua.
Arvosalaliitto kuulostaa hyvältä. Vain rehelllinen, aito ja solidaarinen yksilö voi oikeasti olla onnellinen.
Paras keino saada eliitti raivon partaalle on ryhtyä omatoimiseksi ja vetää kulutushanat kiinne, sekä rakastaa naapurisi raiskailevaa mamua kuin itseäsi.
Oikean vallankumouksen järjestäminen maksaa miljoonia, jopa kymmeniä miljoonia :)
Ainoastaan Rotschildeilla on tarpeeksi rahaa siihen
Muistakaa että oikeasta "eliitistä" on puolet naisia ja on jopa ennustettu että tulevaisuudessa se osuus kasvaa ohi miesten.
Naisten koulutuksen, työssäkäynnin (johjien osuus myös kasvaa), ja sos. median vaikutus tulee olemaan mullistava koko maailmassa.
Keskiaikalaiset salailuun perustuvat veljesliitot ovat auttamatta vanhentuneita. Näin on, turha vastustaa muutosta joka on jo käynnissä.b
Tokkopa, epäilen, nainen on salakavalampi kuin mies, varsiNAINEN selkään puukottaja, juoruilija ja pahikko, lisäksi pitkävihainen, voi kostaa vuosien takaiset asiat.
Kunhan naiset oppivat järjestäytymään ja perustavat omia LADY-kerhoja, elämme täydellisessä amazonidynastiassa
Oho olipa tekstiä - ihmiset ovat luonnollisesti luonteeltaan erilaisia riippumatta sukupuolesta. Jos olet katkeroitunut jollekin naiselle jostain niin se on tietysti ikävää.
"Liitto" (huom ei kerho) pitäisi perustaa molemmille sukupuolille... Myöskään pirua ei tarvita paremman maailman rakentamiseen; itseasiassa ei mitään uskontoa. Kuulostaa idealistiselta mutta on totta.
Kuka uskaltaa kyseenalaistaa keskiajan kerhon? Vai lähteekö nirri heti..sekin on tietysti ikävää jos veljien oikeudet ovat niin kapeat.
Poikia kun kiinnostaa tuo magiikka niin niille pitäisi keksiä jotain taikurileikkejä tähän uuteen salaliittoon..
Tuntuu olevan salaliittoja liikenteessä,kun lukee rivien välistä, eikä ole idiootti
EUsta superneuvostoliitto
Maastrichtin sopimus osoittaa selvästi, että Euroopan Unionista on tarkoitus kehittää Neuvostoliiton kaltainen keskusjohtoinen liittovaltio. Puheet ”itsenäisten valtioiden liitosta” ovat valhetta.
EU:sta kehittyy Neuvostoliiton kaltainen diktatuuri. Sen voi huomata jokainen, joka vaivautuu lukemaan Maastrichtin sopimuksen. Siinä puhutaan tulevasta europoliisista, joka erehdyttävästi muistuttaa Neuvostoliiton pelättyä KGB:tä.
Mummon ryöstäjä on helppo tuomita niin oikeuslaitoksessa kuin yleisessäkin mielipiteessä. Mutta kun koko kansa ja kansakunta ryöstetään, ei ole olemassa järjestelmää, joka tuomion langettaisi. Tästä hyvänä esimerkkinä voidaan pitää Suomea. Suomea on tällä vuosikymmenellä (1990-luvulla) ryöstetty nopeammin kuin yhtäkään toista kansakuntaa kirjoitetun historian aikana. Silti mikään järjestelmä ei ole puuttunut tähän toimintaan. Useimmat suomalaiset eivät ole edes huomanneet sitä, että heidän isänmaansa on ollut jo vuosia systemaattisen ryöstön kohteena. Tämä alkoi vuonna 1987, kun Suomen Pankki vapautti pääomien maastaviennin. ETA-sopimus varmisti, että ryöstövoi jatkua.
Suomi oli 80-luvn puolivälissä rikas maa. Täällä oli maa- ja vesialueita yli seitsemän hehtaaria jokaista kansalaista kohti. Oli maailman parhaisiin lukeutuva tie- ja tietoliikenneverkosto. Teollisuuden tuotantolaitokset olivat ajanmukaisia ja raaka-aineiden sekä energian saanti turvattua. Muutamassa vuodessa elintasomme on laskenut merkittävästi, sosiaaliturvamme on heikentynyt ja koulutusmäärärahoja on vähennetty. Infrastruktuurimme rapistuu hoiden puutteessa. Kansa köyhtyy ennätysvauhtia.
Lähdeaineisto: Dr. Karl Steinhauser EU – huomispäivän super-Neuvostoliitto ISBN 951-97105-0-7