Nyt ymmärrän Sarasvuon juttuja paremmin

Nököhammashan on ollut koko ajan jurrissa.
985
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

No jos vajaan pullon päivässä punkkua lipittää, niin ei siitä vielä raavas mies juuri jurrissa ole ollenkaan, siihen tarvittaisiin tolkusti miestä väkevämpää, oluttakin 60 pulloa/tölkkiä /päivä.

Äänestä
  • Ei kukaan suurkuluttaja kerro totuutta. Sarasvuon kertoma määrä on todellisuudessa 3-5 suurempi, nousuhumalassa valehti radiossa. Hanapakkaus joka ilta ja paukut päälle. Oletteko huomanneet mediassa? Kukaan julkkis alkoholinkäytöstään kertoessa ei juo kuin "viiniä". Ollaan niin EU:ssa.

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    Ei kukaan suurkuluttaja kerro totuutta. Sarasvuon kertoma määrä on todellisuudessa 3-5 suurempi, nousuhumalassa valehti radiossa. Hanapakkaus joka ilta ja paukut päälle. Oletteko huomanneet mediassa? Kukaan julkkis alkoholinkäytöstään kertoessa ei juo kuin "viiniä". Ollaan niin EU:ssa.

    Noo, ehkä ei kerro totuutta, en tiedä. Aika paljon on, jos 3 l hanapakkaus/ilta ja siihen vielä jotain vahvempaa päälle! Noo, juohan n. 80 -vuotias Jörn Donnerkin omien sanojensa mukaan viinaa edelleen joka päivä. Mikä siis problem?

    Äänestä

  • lapinleuku kirjoitti:

    Noo, ehkä ei kerro totuutta, en tiedä. Aika paljon on, jos 3 l hanapakkaus/ilta ja siihen vielä jotain vahvempaa päälle! Noo, juohan n. 80 -vuotias Jörn Donnerkin omien sanojensa mukaan viinaa edelleen joka päivä. Mikä siis problem?

    Jos jätkällä on rahaa ja pokeri pitää rapulassa huijatessa luotottajia, niin juo reilusti. Jos juo vain pullon viiniä illassa, 0,7 l, ei se aiheuta mitään. Sehän on sixpäkki keskikaljaa. Jos tuosta juomisesta pitää väkisin työntää itsensä julkisuuteen, on huomionkipeä narsisti ja sitä se kaappihomo on. Eli, juo paljon enemmän, mitä kertoo. Sarasvuo on alkoholisti ja bi.

    Äänestä

  • lapinleuku kirjoitti:

    Noo, ehkä ei kerro totuutta, en tiedä. Aika paljon on, jos 3 l hanapakkaus/ilta ja siihen vielä jotain vahvempaa päälle! Noo, juohan n. 80 -vuotias Jörn Donnerkin omien sanojensa mukaan viinaa edelleen joka päivä. Mikä siis problem?

    Ilmankos donnerin jörkkä on ollutkin koko ikänsä, kuin päihtyneen räkä piikkilanka aidassa roikkumassa !


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Kun lähdin holistilasta hoitsu sanoi, että muista kerran holisti aina holisti.

Äänestä

Tehän tiedätte, että kun tarpeeksi paljon juo, niin on selvinpäinkin ikäänkuin jurrissa, vai oliko se niin, että on ikäänkuin selvinpäin, kun on humalassa. Lainaus eräästä Turhapuro -elokuvasta.
(Tämä ei liity mitenkään puheena olevaan henkilöön, siis aloitukseen. Hän on fiksu mies)

Äänestä

Juopottelusta on kuulemma yksi etu, kun ei loukkaannu tapaturmassa velttoutensa takia.
Sen takia ei kuitenkaan kannata juoda

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Simo SejaSe kirjoitti:

Nököhammashan on ollut koko ajan jurrissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu