Huomenna on ystävänpäivä

ystävätön ATM

Saatko paljon kortteja tai muita huomioita? Meinaatko sekoilla kunnolla jos kohtaat vastoinkäymisiä?

12

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 18+14

      Toivottavasti en saa.

    • En tule saamaan mitään. Muistelen vain toissavuotta, kun kaksi työkamunaista halasivat ystävänpäivänjohdosta minua. Eivät ole sittemmin. En ole varma, mistä vastoinkäymisistä mahdat puhua, mutta päivän päätteeksi otan ehkä yhden apean oluen - jotain kitkerää, yksinäisyyden makuista.

      • 40 pillun AT-mies

        Ehkä et ole mielistellyt tarpeeksi käytettyjä tavishuoria? Eikö sinua yhtään harmita tai tunnu nöyryyttävältä kun JOS joskus saat naista niin se on käytetty tavishuora.

        Heh, olet kyllä oikea saatanan esimerkki suomalaisesta "miehestä". Toinen ääripää on sitten tietysti öyhöttävä amis joka on korkannut naisia sarjahihnalta.


      • 40 pillun AT-mies kirjoitti:

        Ehkä et ole mielistellyt tarpeeksi käytettyjä tavishuoria? Eikö sinua yhtään harmita tai tunnu nöyryyttävältä kun JOS joskus saat naista niin se on käytetty tavishuora.

        Heh, olet kyllä oikea saatanan esimerkki suomalaisesta "miehestä". Toinen ääripää on sitten tietysti öyhöttävä amis joka on korkannut naisia sarjahihnalta.

        Onneksi palsta tarjoaa esimerkkejä siitä, miten paljon huonomminkin voisi miehenä mennä, niin ei harmita yhtään.


    • SolitaryMan1977

      Ikinä en ole lähettänyt enkä saanut mitään kortteja milloinkaan. Paitsi perheenjäseniltä joskus synttärikortin jne. Ei ystäviä, paitsi työkaverit. Ne jää työympäristöön. Ei vapaa-aikakavereita tai mitään. Eikä tarvitsekaan olla. Yksin on kiva olla. Saa tehdä mitä haluaa eikä tartte muista välittää (paitsi tietty yleinen huomaavaisuus jos kulkee kaupungilla jne).

    • 8 + 4

      Lähetän kortin itselleni.

      Hello Kitty -kortin e-mailiin joltain surkealta nettisivulta.

    • IKisinkku M

      Saattaa joku/jotkut kaverit soittaa tms, tuskin kortteja kuitenkaan kukaan vaivautuu lähettämään, äxältä voi jokin yhteuydenotto tulla, siinäpä ne taitaa olla ja riittää mainiosti, itse en muista ketään.

    • En tiedä saanko kortteja, mut yhen ainakin lähetin. Huominen ois tärkeä parin kokeen takia, mutta suurella todennäköisyydellä missaan ne... koska nytkin on heikko olo korkeahkon kuumeen vuoksi. Kyllähän se harmittaa kun joutuu oleen vuoteen omana.

      Että hyvää sairasta ystävänpäivää vaan...

    • 13 9

      saatan saada yhden.

    • E.rakk.o

      En odota mitään, ei edes ole ystäviä.
      Sellaisia hyvää päivää tuttuja vaan.

    • Varmaan tädiltä ja mummoilta saan kortteja... enkä minäkään muille lähettänyt kortteja ku tädille ja mummoille.. :/

    • mojon kad. aisuri

      En saa kortteja enkä toivotuksia. Joskus yläasteella ja lukiossa ku olin menestyvä naistenmies sain kortteja ja halauksia ja yks vuos jopa pimppiä ystävänpäiväkunniaks. No ne oli niitä suuruuden aikoja. Pariin viime vuoden aikana en ees muista koko päivää ellei se satu silmään jossai mainoksessa tai netissä juttuja lukiessa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1333
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      861
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      670
    4. 50
      577
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      11
      491
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      464
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      152
      437
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      397
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      381
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      174
      372
    Aihe