Umpilisäkkeellä onkin tehtävä:
http://yle.fi/uutiset/umpilisakkeella_on_tarkea_tehtava_elimistossa/6501787
Ja kretut päättelevät, että jos eläimellä on se on, Jumala on nähnyt sen hyväksi, ja jos sitä ei ole, Jumala on nähnyt sen hyväksi.
Umpilisäkkeen tehtävä
gyrtsmol
1
270
Vastaukset
Eikö tätä olisi voinut laittaa tuohon SamiA:n avaamaan ketjuun? Itse linkitin jo sinne tuon uutisen alkuperäisversion Sciencesta. Nyt on vähän turhaa kaksi ketjua avattuna samasta aiheesta, mutta enpä minä mikään palstapoliisi ole, joka näistä päättää :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1671414
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä401005Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14640
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632- 36626
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20612Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17563