Sivarin voi olla vaikea löytää ns. suorittavan tason töitä. Aikanaan intin käynyt, matalan koulutustason omaava yrittäjä haluaa tietenkin palkata samanlaisen apinan kuin hän itsekin on, ja nämä löytyvät intin käyneiden joukosta. Hankkikaa sivarit kunnollinen korkekoulututkinto ja suunnatkaa sitten ulkomaille töihin (tämä jo ihan verotuksenkin takia).
Sivarin kannattaa kouluttautua pitkälle
3
141
Vastaukset
- pähkähullu
Onko noinkin tyhmiä ihmisiä vielä maapallolla, tuntuu aivan kuin olisit jäänyt johonkin menneisyyteen ja toisaalta vertaus " apina" sopii tässä yhteydssä hyvin käytettäväksi. Et ole todennäköisesti paljonkaan tutkinut säälittävien ajatustesi taustoja.
- Elää työkkärillä
"Sivarin kannattaa kouluttautua pitkälle "
Varmaan kannattaisi. Mutta puhut nyt sivarista, joka on asenteellinen alisuorittaja. - yliyrittäjä
Itse ainakin valitsin siviilipalveluksen siksi, että olen asenteellinen ylisuorittaja. Pyöritän kahta pk-yritystä ja opiskelen samalla, kun suoritan palvelustani. Ihan käytännön syistä valitsin siis siviilipalveluksen, myös yritystoimintojen jatkuvuuden kannalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2664783Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii803227- 362643
- 472523
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451797- 971590
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘941368PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441005- 69988
- 99938