Trafi ulkomaanpuhelun hinta

Kuka tietää,jos soitan Trafin vaihteeseen amksanko siis ulkomaan puhelun hinnan?
Selvittäis hallitus nämäkin asiat.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013022116704730_uu.shtml
10138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Paljonko yhteiskunta maksaa kun tiedot siirretään espanijaan,

Miten yrityksen turvaluokitus on tarkistettu, tässä on kuitenkin valtava määrä yksityishenkilöiden tietoja.

Mikä on toimitusjohtajan vastuu jos tiedot pääsee vääriin käsiin.

Äänestä
  • Verotulot jäävät saamatta valtiolta PALJONKO tämä todella maksaa yhteiskunnalle.

    Äänestä

  • AUTOILIJA2 kirjoitti:

    Verotulot jäävät saamatta valtiolta PALJONKO tämä todella maksaa yhteiskunnalle.

    Suomi oo rikas maa ,riittääkö

    Äänestä

Suomineidon rintaa imee jo niin monta afrikkalaista ynnämuunmaalaista joutilasta, että kyllä näistä rikkauksista pian päästään. Sitten ollaan tasaveroisia muiden EU:maiden kanssa käsi ojossa jollain luukulla.

Äänestä

totta turiset

sanoin just vaimolle että kohta ollaan kaikki leipäjonossa, hän luulee että muotialalla on töitä suunnittelijoille , noh voi sit suunnitella meille kaikille säkit

Äänestä

Jututin aurinkorannikolla hipin näköistä kaveria, joka väsäsi oluen voimalla hiekkaveistosta uimarannalla. Kertoi olevansa Trafin hommissa.
Niin sitä pitää, kännykkä perstaskussa siltä varalta, että jollain on kysymistä.
Mitä väliä sillä on, että missä puheluun vastataan? Tärkeintä minusta on se, että ei tarvitse jonottaa puolta tuntia panhuiluabbaa kuunnellen kunnes puhelu katkeaa ja saat yrittää uudelleen.
Tähän hommaan minäkin saattaisin alkaa.

Äänestä

Mitä maksaa puhelu Espanjaan, sen se maksaa, siitä ei pääse yli. Juuri näillä ulkomaan puhelumaksuilla kilpailun voittaja rahoittaa toimintansa. Hehän ottivat diilin tosi halvalla.
Aurinkorannikon mafia osaa rahastuksen.

Äänestä
  • Mafia? Sehän oli lain mukainen tarjouskilpailu. Ei tämä ole ensimmäinen eikä viimeinen asia jossa suomalaiset hinnoittelevat itsensä pihalle.

    Äänestä

  • rdxtfchgjbkl kirjoitti:

    Mafia? Sehän oli lain mukainen tarjouskilpailu. Ei tämä ole ensimmäinen eikä viimeinen asia jossa suomalaiset hinnoittelevat itsensä pihalle.

    No mutta eikös se ole suomalainen firma, tuskin espanjalaiset suomea osaavat ainkaan kovin moni. Ehkä on tarkoituskin ettei sinne Trafiin suotta soitella voivat viettää päivänsä lekotellen.

    Äänestä

  • Olisiko näin kirjoitti:

    No mutta eikös se ole suomalainen firma, tuskin espanjalaiset suomea osaavat ainkaan kovin moni. Ehkä on tarkoituskin ettei sinne Trafiin suotta soitella voivat viettää päivänsä lekotellen.

    Firma on toki suomalainen. Mutta ei niitä perusteta aurinkorannikollekaan noin vain ilman kynnysrahoja sun muita. Byrokratia siellä on paljon monimutkaisempaa ja aikaa vievää (ellet osaa voidella) kuin esimerkiksi suomessa.
    Täällä saat toiminimen vuorokaudessa. Siellä se ei ole yhtä joustavaa. Saattaa mennä vuosi ellei kaksikin. Koko aurinkorannikko rakentamisineen sun muineen, on "käsissä" jotka eivät kestä päivänvaloa kovin hyvin. Onhan siellä puhtaitakin yrityksiä nimenomaan julkisivuina ja kulisseina.
    Jos jossain euroopassa pestään rahaa, niin siellä. Yksi ongelma, että huumerahaa siellä liikkuu niin paljon, jotta sen pesemisessä on vaikeuksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


autoilija1 kirjoitti:

Kuka tietää,jos soitan Trafin vaihteeseen amksanko siis ulkomaan puhelun hinnan?
Selvittäis hallitus nämäkin asiat.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013022116704730_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu