Sukulaiset on vittumaisia

Eivät pidä yhteyttä.
Vahtaavat, että milloin sille tulee avioero tai
infarkti, niin pääsee herkuttelemaan.
Suomen kansa on kyttääjäkansa ja vahingoniloisuus
on ainut ilomme.
3322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuossa oli kyllä asiaa, suurin osa on uteliaita
kyyliä.

Äänestä

Ei sul hyvin mene! Mun suomalaiset sukulaiset ei
ole sellaisia. Kannattais valita ne sukulaiset
paremmin!

P.S. Ehkä olet itse juuri samanlainen kyyläri?

Äänestä

Mulla on sama ongelma...... Omat sukulaiset on
melkein kaikki eronneet, nyt ne kuvittelee
osaavansa neuvoa mua ja mun vaimoa mitenkä tää
WITUN elämä pitäis elää...... PRKL.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perkutarallaa kirjoitti:

Eivät pidä yhteyttä.
Vahtaavat, että milloin sille tulee avioero tai
infarkti, niin pääsee herkuttelemaan.
Suomen kansa on kyttääjäkansa ja vahingoniloisuus
on ainut ilomme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu