Järjestetäänkö nämä naurettavat festarit ensi kesänä? Saisko sinne joitai muitakin oluita kuin vain kahta eri merkkiä? Taitaa tuo Olut-etuliite olla vähän liikaa tälle tapahtumalle.
"Olut"festarit 2013?
oluen ystävä
111016
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
:D Ai, missäköhän olet käynyt olutfestareilla viime vuonna? Vai olinko minä vain liian humalassa? Kun jotenkin jäi sellainen mielikuva että useampaa kuin kahta olutta olisin sielä päässyt nauttimaan...
Toivottavasti järjestetään, ja paikallehan ei ole pakko tulla niin ei pety!
Kerroppa mitä oluita siellä oli?
Ai kauheeta... Jotain perus bissee tuli juotua hanasta (saattoi muutama lonkerokin lipsahtaa). Sitten sielä oli sellainen kiva setä toisessa pisteessä myymässä pullo oluita. Oli vehnää ja tummaa ja varmaan jotain perus vaaleatakin. Pahoittelen etten tarkemmin muista noita puolen vuoden takaisia olutmerkkejä. Muistijälki mausta on kuitenkin edelleen suussani hyvä ;)
Olen myös kuullut, että siellä on joku piste, josta saa oluita. En kyllä löytänyt sellaista paikkaa viime vuonna. Sen sijaan metrilakua ja kahvia löytyi. Tapahtuma on tosi naurettava (varsinkin tuon nimisenä), mutta sopii Hyvinkäälle. Ai miksi sitten olin koko tapahtumassa? Siellä oli Apulanta :D
http://www.williamk.net/Festari.htm
se tulee taas
Eikö lasten mehuhetki olisi parempi nimi?
Mairean kököt sivut. Paula, Apulanta ja huurteinen!! Tosiaankin jos tuolla tapahtumalla olisi aidosti tekemistä oluen kanssa niin luulisi, että olisi vaikka listaa olut-tuotteista, maakohtaisia erikoisuuksia tms. Ehkäpä joku mielenkiintoinen valmistaja kertomassa tuotteistaan ja talostaan. Oluen ja ruoan yhdistämistä?..Turhaa lätinää kai tämä on, ketä täällä oikeesti kiinnostaa muu kuin perseitä vedellä suviyössä humpan säestämänä.
kovasti siltä näyttäisi että siellä oli "pari" olutmerkkiä enemmän kuin vain pari...
Aikamoinen puusilmä saa olla jos ei näitä ole paikanpäällä nähnyt. Liekö maksettua mustamaalaamista?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=576777872367789&set=pb.184446491600931.-2207520000.1383653158.&type=3&theater
Otappa ööga käteen ja katso ne kuvan oluet tms. juomat uudemman kerran. Kaapit täynnä muutamaa merkkiä. Kaapit täynnä ei ole yhtäkuin paljon eri merkkejä. Ja vähän enemmän kuin pari, on liian vähän tapahtumaan joka myy/markkinoi itseään olutfestareina. Joo, eipä ole ylimääräistä fyffee näkynyt, ihan ite ajattelen ja kommentoin, on tullut muillakin messuilla, festareilla, tapahtumissa käytyä kuin Hyvinkäällä niin on hieman vertauspohjaa. Suosittelen sullekin.
Laita palautetta Olutseuran sivuille, mitä täällä itket. Kateellinen ihminen on ruma, tiedätkö sen ?
No joo kannanpa kans korteni tähän kekoon ja tuumaan että kolmet bissekarkelot on ite nyt katsottu ja meikä on ainakin sitä mieltä ettei se valikoima ole edes niin laaja kuin kohtuullisessa baarissa niin nimi vähän hämää mutta eihän tuo tapahtuma enää ole ollutkaan se mitä sen piti aikoinaan olla, näin pari pitkään mukana ollutta osasi kertoa festareiden aikaan. Nykyään enempikin kaupunkifestari missä sitten myydään edes hieman bisukkaa jne. mietoja ja pääpaino on biletyksellä ja bändeillä!
Jossain lehdessä oli kesällä että juomista vastasi S-ryhmän pulju.Mitä erikoista silloin odotattekaan?