Revitalash Advanced

hän

Olen käyttänyt Revitalash Advanced -ripsiseerumia muutaman kuukauden ja ripset on kasvaneet kovasti, vau mikä katse! Seerumista ei siis ole tullut mitään sivuoireita.

Jo eläkkeelle jäänyt lääkäriäitini huomasi ripsien pituuden, ja hänestä aine kuulostaa vaaralliselta. Jos jokin aine vaikuttaa solujen kasvuun, on se epäterveeellistä. Hallitsematon solujen lisääntyminen on toiselta nimeltään syöpä.

Olen yrittänyt kovasti etsiä tietoa tästä aineesta ja kauheesti siitä keskustelupalstoilla tapellaan. Mitä merkitystä sillä on, onko se lääkeaine vai ei? Mielestäni tärkeintä olisi tietää, mitä vaikuttava aine oikeasti tekee? Onko riskejä?

En siis kaipaa mielipiteitä siitä, toimiiko se, onko tullut oireita ym. Haluaisin vain faktatietoa itse seerumista. Parasta olisi tietää jonkun farmakologin mielipide, mutta en haluaisi maksaa noin 100 euroa pelkästä konsultaatiosta.

Tässä lista Revitalashin aineosista:
Aqua, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Panax Ginseng Root Extract, Dechloro Dihydroxy Difluoro Ethylcloprostenolamide, Biotin, Camellia Oleifera Leaf Extract, Swertia Japonica Extract, Biotinyl Tripeptide-1, octapeptide-2, Calendula Officinalis Flower Extract, Triticum Vulgare Protein, Phenoxyethanol,
Chlorphenesin, Glycerin, Cellulose Gum, Butylene Glycol, Pentylene Glycol,
Phosphoric Acid, Disodium Phosphate

8

734

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei lääke

      Tämä on Lääkepalsta....

      • hän

        USA:ssa Revitalash Advanced on vedetty markkinoilta, koska se ON lääke, kehitetty syöpäpotilaille.
        Seerumissa vaikuttava aine Dechloro Dihydroxy Difluoro
        Ethylcloprostenolamide eli suomeksi prostaglandiini on lääkeaine.


    • Turhuuttako

      Minä olen käyttänyt Revitalash Advanced ripsiseerumia 1v 4kk. Nyt tilasin kolmannen. Aikaisemmin ripseni olivat lyhyet, tönköt, suorat ja alaspäin sojottavat. Nyt ne ovat kauniit, kaartuvat ja ripsivärillä meikattuna pitkät.
      Kokeilin välillä ripsienpidennyksiä, mutta ei ollut mun juttuni ollenkaan.
      En ole huomannut mitään oireita ripsiseerumin käytöstä, ihan kuin olisin vettä laittanut. Mutta tehosta olen vakuuttunut. Hinta on kallis, mutta kestää käytössä yli puoli vuotta.
      Olen jo 53v, mutta haluan näyttää huolitellulta ilman teennäisiä ripsipidennyksiä.

      • Muualle, kiitos

        Eiköhän tämä ketju olisi kuulunut kauneudenhoito -palstalle vaikka kyseinen tuote onkin jenkeissä luokiteltu lääkkeeksi.

        Vastaus aloittajan kysymykseen tuli jo 3.3.2013, sen jälkeen tuotteen kehumiset voikin jättää jo kauneudenhoitopuolelle.


    • Ota selvää

      Tuote on tutkittu Ruotsissa ja vedetty markkinoilta, koska se sisältää lääkeaineita.

    • vaihtoehto2

      Uusi Maylash-ripsiseerumi on 100%-luonnollinen, jos ymmärräin oikein sen aineosat.

    • ldkjk<fpovbr

      Mistä ostat tätä?

      • vaihtoehto2

        Täältä --->www.maylash.fi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      280
      10306
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      244
      5993
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5424
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      95
      5048
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3315
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      9
      2714
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2622
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      17
      2434
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2284
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      382
      2217
    Aihe