Onko lääkkeet Tallinassa edullisempia, kuin Suomessa ja saako sieltä ilman reseptiä joitain lääkkeitä, mitä Suomesta ei saa. Kannattaako sieltä tuoda jotain?
Lääkkeitä Tallinnasta?
2
829
Vastaukset
- poro
Eestin lääkkeistä täytyy maksaa täysi hinta kun Suomessa saa sairausvakuutus korvauksen jo lääkkeen hinnassa Eestissä ei,, mutta luontaistuotteet on halvempia kuin Suomessa
Eestissä on tiukentunut lekurien resepti käytäntö
eivät kirjoittele mitä vaan esim;kaikkia lääkkeitä ei saa jollei ole Suomen reseptia mukana ei ainakaan Bentsoja eikä unilääkkeitä eikä taatusti enää muitakaan myrkkyjä mitä ennen sai vapaasti ja apteekista ei saa reseptilääkkeitä ilman Eestin reseptiä niinkuin ennen sai tiskiltä vaikka pameja muttei enää.
Omat reseptit mukaan Tallinnaan jos on ja Kaubamajaa vastapäätä on aptekin talo siinä arstikeskus ja se ottaa 200kroonia käynnistä.
Siellä arsti(lääkäri) kanssa voi sitten vertailla
hintoja ,kannattaako,,,,
olen todennut ettei kannata ainakaan omat respa lääkkeet niistä jää kela korvaus pois.
Reseptitömät lääkkeet on Suomea halvemmat kun apteekkimaksua ja veroa ei ole virossa. - Tallinnassa asunut
Virossa on jopa Suomea tiukempaa reseptien kanssa, ts. siellä vaaditaan resepti useisiin lääkkeisiin, joita Suomessa saa ilman. Lääkkeiden - edes käsikauppatavaran - hinnat eivät ole mitenkään huomattavasti edullisempia ja kannattaa huomata myös voimakkuudet, esim. särkyvoiteet ovat Suomessa myytäviä miedompia. Totta kyllä se, että Virossa on myynnissä monista tuotteista laajempi skaala eri vaihtoehtoja ja niistä saattaa löytää myös "halpisversioita", jotka ovat Suomen hintoja huomattavasti edullisempia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637