EI MAINOKSIA KIITOS!

Näitä suomenkieltä taitamattomia pizzamainosten jakajia varten vois joku lanseerata kieltokyltin Turkin, Kreikan, Italian ja jonkin muun maan murteella.
Kyltin vois sitten liimata postiluukun ylle ohjeitukseksi ummikoille.
2101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä olen aina ihmetellyt, miten he yleensä pääsevät sisään kerrostaloihin, kun ulko-ovet on lukossa. Varmaan, kun joku tilaa pizzaa ja aukaisee oven/ilmoittaa ovikoodin, niin samalla jakavat mainoksia. Ovikoodi tietysti jää muistiin ja sitä sitten käytetään. Asuin kerran Helsingissä talossa, jossa oli ovikoodi. Se vaihdettiin aika usein ja asukkaille tietysti ilmoitettiin etukäteen. Sitten olen asunut sellaisessa talossa yli vuoden, eikä koko aikan ovikoodia vaihdettu. Niinpä kulkijaa oli vaikka minkälaista. Eikä riittänyt, että vain pudottivat mainoksen, soittivat ovikelloakin. Kerran oli 2 miestä ennen joulua tarjoamassa kääretorttuja. Ihan mafia tuli mieleen niistä miehistä. Onneksi minulla on koira, joka oli heille vihainen. Olen ihan varma, että olivat tutkimassa onko ketä kotona. Siinä miehet erehtyivät, eivät tienneet, että talo on vuokratalo, jossa ei hirveän rikkaita ihmisiä asu.

Äänestä
  • Jossain lehdessä oli uutinen kuvan kanssa äskettäin, että joku oli laittanut oveensa kuvan, jossa joku sojottelee aseen kanssa ja pizzan kuva ruksilla.

    Taitaa kuitenkin mennä jo laittoman uhkauksen puolelle, mutta asia ehkä tulee ymmärretyksi, vaikka olisi umpiummikko. Jos ei sitten lisäksi ole myös äärettömän tyhmä.

    Itse kyllä kavahtaisin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaurapuuro3 kirjoitti:

Näitä suomenkieltä taitamattomia pizzamainosten jakajia varten vois joku lanseerata kieltokyltin Turkin, Kreikan, Italian ja jonkin muun maan murteella.
Kyltin vois sitten liimata postiluukun ylle ohjeitukseksi ummikoille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu