2.3. Nummelassa ulkomaalainen 'mummo' vaani kerrostalon pihassa sisäänpääsyä. Kysyin ovella, mitä hän haluaa. Hän hoki 'mummo, lahja, ole kiltti'. En ollut kiltti, vaan vedin oven nokan edestä kiinni. Mummo otti kännykkänsä ja soitti apuvoimia.
Vähän ajan kuluttua ovikelloni soi ja kaljupäinen pikkumies tunkee korttia nenäni eteen. Vedin oven jälleen kiinni. Jotkut sitten päästävät näitä sisään alaovista.
Nämä kerjäläiset jäävät oven edustoille näppäilemään kännyköitään tärkeän näköisinä ja tunkevat väkisin sisään asukkaiden livulla.
"Poliisi kaipaa edelleen havaintoja henkilöiden tuntomerkeistä sekä heidän käytössään olevista ajoneuvoista."
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194798701236/artikkeli/poliisi varoittaa ulkomaalaiset kaupustelijat saattavat selvittaa mahdollisia murtokohteita.html
Kerjäläiset tunkevat väkisin sisään!
soittakaa poliisille
2
339
Vastaukset
- soittakaa poliisille
Korjaus: 3.3.
- soittakaa poliisille
Lisäksi vaikutti siltä, kuin 'mummo' olisi ollut jonkin aineen vaikutuksen alaisena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1562548Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658