tulkaa kertoon kenen veikkaatte kuolevan!!!

VARO JUONIPALJASTUKSIA!!!
http://www.mtv3.fi/ohjelmat.shtml/kotimaiset/salatut_elamat/uutiset_kevat_2013/1716563/viikatemies-viuhtoo-salkkareissa---luvassa-hyytava-kuolema
Eli kenen luulette/toivotte kuolevan. Ite toivoisin että isabella kuolee, peppi tai sege tai helena tai seppo ei saa kuolla! Jos joku niistä kuolee nii en enää kato salkkareita. Tietääkö joku oikeesti että kuka kuolee?
14730
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Sepon, Pepin ja Isabellan voit unohtaa listalta, kun luet tulevia jakson nimiä, eli elävät vielä huhtikuussakin.

Kyllä sanoisin, että kahden kärki:

1. Helena
2. Sebastian

Pitkään on näyttänyt todennäköisimmältä, että Sergei kuolee (ja koska ei ole alkutunnarinkaan hahmolistalla), mutta viimeisin juonipaljastus MTV:n Salkkari-osastolta viittaa kyllä hahmoon, joka on yhteydessä kiinteämmin useampaan pihlajakatulaiseen, kuin mitä Sergei on.

Ja Seppoa uhkaa taas ryyppäämään ratkeaminen jakson nimien mukaan, niin voisin kuvitella että tärkein tuki Helena on menehtynyt. Tai kuten toiseen ketjuun kirjoitin, hurjimmillaan sekä Helena että Sebastian. Mutta huhtikuussa mainitaan Kuulat jakson nimessä, joten ei koko lössi ainakaan lähde.

Äänestä

Oiskohan se Helenan menoa....koska Ullaki tulee piipahtaan tulevaisuudessa...

Äänestä

HELENAN

Äänestä

Miksi veikkaatte Kuulia? Voihan se olla joku muu. Salkkareissa voi tapahtua mitä vain, vaikka kerrostalon räjähdys, jossa kuolee vaikka ossi.

Äänestä

Se, joka tapetaan voisi olla Oliver, koska siellä luki, että se järkyttää kaikkia. Oliverin kuolema järkyttäisi Isabellaa ja Sebastiania vanhempina Cindyä ja Ossia kasvatteina Seppoa ja Helenaa isovanhempina Sergeitä setänä Peppiä, joka oli OJ:n kummi ja minua katsojana.

Äänestä

eilinen jakso viittaisi siihen että osteri tekee sepot ja ryhtyy kokopäivä juopoksi, eli osteri kuolee alkoholismiin.

Äänestä

tyyne puustinen löytyy uudelleen kuolleena.

Äänestä

Serveri. Sehän on kuin Damien siitä Omen-elokuvasta. Pitäs tökkiä tikareilla kiireesti hengiltä. Siis tässä sarjassa.....

Äänestä

veikkan että helena, sebastian tai sergei! Toivottavasti EI Helena ainakaan. Mutta joku noista, varmaan kostoksi se vainooja tappaa Helenan, kun Sebastian ja Sergei lähtee kahestaan kostamaan.

Äänestä

heidi janne lari katariina helena isabella roni kuolevat sarjassa sen uskon kyllä

Äänestä

käydä niin, että Heidi tappaa Katariinan mustasukkaisuudesta Jiriä kohtaan. En toivo tuota, mutta ei yllättäisi.

Äänestä

Vahva veikkaukseni on, että Jenniä ammutaan.

Äänestä
  • Luultavasti Tyyne Puustinen murhataan.

    Äänestä

Ismo!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


odotaninnolla/kauhul kirjoitti:

VARO JUONIPALJASTUKSIA!!!
http://www.mtv3.fi/ohjelmat.shtml/kotimaiset/salatut_elamat/uutiset_kevat_2013/1716563/viikatemies-viuhtoo-salkkareissa---luvassa-hyytava-kuolema
Eli kenen luulette/toivotte kuolevan. Ite toivoisin että isabella kuolee, peppi tai sege tai helena tai seppo ei saa kuolla! Jos joku niistä kuolee nii en enää kato salkkareita. Tietääkö joku oikeesti että kuka kuolee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu