RIKKAAT NORSKITKIN KERJUULLA LAPISSA !

http://yle.fi/uutiset/norjan_porot_vallanneet_angelin_jakalamaat/6527428

Ei riitä että Lapista käsin elätetään eteläsuomea, nyt ovat jo rikkaat Norjalaisetkin Lappilaisten siivellä!
Lihoiksi vain koko porotokka, ja myydään kalliina hevosenlihana kansalaisille !


Late Lapista. SSSS Ry!
259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olipa hyvä, että otit asian esille. Olemmekin ihmetelleet, miksi norjalaiset ostavat poronlihaa Suomesta. Nyt selvisi, että se johtuu norjalaisporojen vaelluksesta!

Äänestä
  • Sianlihaa, olutta ja Vodkaa Norjalaiset kuskaavat Suomesta kotiinsa!


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Late Lapista. kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/norjan_porot_vallanneet_angelin_jakalamaat/6527428

Ei riitä että Lapista käsin elätetään eteläsuomea, nyt ovat jo rikkaat Norjalaisetkin Lappilaisten siivellä!
Lihoiksi vain koko porotokka, ja myydään kalliina hevosenlihana kansalaisille !


Late Lapista. SSSS Ry!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu