Mikä se on, jonka kautta ihminen tulee saatanan eksyttämäksi ja pettämäksi / pahan ja tuhoavan palvelijaksi. Joka kaikkein eniten tuhoaa tappaa sairastuttaa, tuottaa onnettomuuksia ja onnettomuutta, huumaavien aineiden sekoilua, rikollisuutta. samoin nälkä kuolemaa ym. Saastuttaa, synnyttää sekasortoa ja ristiriitaisuutta / väkivaltaa ja sotia, epäuskollisuutta, vääryyttä ja petoksia ?
Se on SYNTI !
Oikean elämän lain, Luojan / luomakunnan ja kaiken luodun lainalaisuuksien rikkomista silloin rikollisuutta. Tottelemattomuutta elämää ja sen antajaa kohtaan, silloin tuhoa ja kuolemaa tuottavaa ikuisen kuoleman päämäärää kohden kulkeutumista, itseään ja lähimmäisiään sekä luomakuntaa SYNNIN / pahanhengen pettämänä tuhoten.
Ihmiset puhuu ja haluaa että sotien, väkivaltaisuuksien, ym. ongelmia tuottavat suuret tulet sammuisivat, mutta itse kantavat kokoajan lisää polttoainetta siihen tuleen, ja juuri tuon synnin kautta ja paholaisen pettäminä. Eivätkä syntisyydessään (olotilaansa tyytyväisinä) halua edes kuulla kyseisen tulen sammuttamiseen perehtyneiden totuuden tuntevien varoituksista ja valistuksista. Itse ovat nuo kärsimysten tulet sytyttäneet ja edelleen niitä itse ylläpitävät juuri noilla syntiensä vaikuttamilla väärillä valinnoillaan ja ratkaisuillaan, ihmiskunnan kuolemaa ja tuhoa haluavan saatanan kunniaksi. Eli kaiken pahan ja väärän puolesta taistellen ja sellaisia palvelijoikseen, edustajikseen, johtajikseen ja hallitsijoikseen asettaen ja valtuutellen, omiksi ja toistensa vahingoksi, paitsi vanhurskaiden.
Vielä jos joku huomasi ja tai tallensi Yhdysvaltain viime rajumyrskystä: Kuinka Jumala oli johdattanut uutiskuvaajaa niin että, kamera kohdistui myrskyn ravistelemaan STOP liikennemerkkiin. Kameran ollessa siihen kohdistettuna jonkin aikaa. Siinä STOP merkki näytti jo aika haalistuneelta. Varmaan merkkinä siitä että oli ollut käytössä ja muistuttamassa jo pidemmän aikaa. Kenellä ymmärrys on ottakoon vaarin sen profeetallisesta sanomasta, joka oli tarkoitettu koko maailmalle. Koska näkyi koko maailman laajuisesti. ”Jumala puhuu tavalla ja puhuu toisella, sanassaan ja luonnossa”.
Jeesuksen Kristuksen nimessä, valistaen ja keskustelu aiheeksi kyseisen tuoden, Esko H.
Ihmiskunnan suurin ja kavalin uhka.
2
279
Vastaukset
- kiinostunut
ja toinen mielenkiintoinen seikka on kun iloitaan että kylmäsota on ohi niin eikö ole outoa että viime vuonna sotateollisuuteen satsattiin 730 miljardia euroa!!!!!!!se on enemmän kuin kylmän sodan aikana mielummin satsataan rahat murhaamis teknologiaan kun ihmisten auttamiseen ,ainiin anteeksi nehän olivat "puolustus määrärahoja" oppineiden kielellä.
730miljardia egee
sillä olisi poistettu nälänhätä sataan kertaan ja pystytty vaikuttamaan ilmastonmuutokseen käyttämällä se raha päästöjen vähentämiseen. vuosisadan loppuun mennessä euroopaan ilmasto tulee lämpenemään minimissä 6-7 astetta!!! todennäköisesti tämänhetkiset "pikkutulvat" ja hirmumyrskyt ovat vasta pilipali juttuja mutta ketä nämä kiinostaisi? tuskinpa kovin montaa vakavasti...koska ihmisiä kiinostaa muut paljon kivemmät asiat ja onhan nämä tapahtumat onneksi kaukana tulevaisuudessa...joten ei muutakun hyvä yötä kaikille...
alan ymmärtää sen evankeliumin pointin missä korostettiin sitä että lopunaikoina ihmiset toimisivat samanlailla kuin nooan aikoina eli eivät korvaansa lotkauttaisi lähestyvästä tuhosta..... - Siteeraaja
että jonkun mielestä ihmiskunnan suurin ja kavalin uhka eivät olekaan JT:t! Tästä täytyy ihan kirjoittajaa kiittää!
Siteeraaja
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658