Näin kertoi hevostoimiston uutisankka.
Lihat ovat meneet jakajille, mutta keitä ne oli siitä ei ole havaintoja. SRK, sossu, työttömien yhdistys eivät olleet nähneet jakajia. Olivat ilmeisesti niin kiireellä jakaneet niille kuumille kiville..
Lihat ovat meneet jakajille, mutta keitä ne oli siitä ei ole havaintoja. SRK, sossu, työttömien yhdistys eivät olleet nähneet jakajia. Olivat ilmeisesti niin kiireellä jakaneet niille kuumille kiville..
Vastaukset 9
Vanhimmat
Käsitykseni on että srk sossu työttömät eivät ole hakeneet lihatalo Poutun jakamaa hevoskepappi lihaa. Se taho joka sai kyseisen erän on voinut jakaa sen. Mielestäni politiikkaa tähänkään asiaan on turha sotkea. Kuten varmasti sinäkin tiedät ei Keskustan todellinen kannattaja koskekkaan saatikka SYÖ ulkolaista LIHAA. Senverran heissä on isänmaallisuutta ja arvostavat Suomalaista lihantuottajaa. Myös persuissa on kotimaisen elintarvikkeen kannatus korkealla samoin kokoomuksessa, vasenpuoli on omalukunsa.
TÄÄLLÄKIN VASEMMALLA OLIS NÄLKÄ.
Kepulikonstejahan nuo selvästi on. Ei nälkäjonoja ole Ähtärissä näkynyt ja Toivon Asemalla on toivo mennyt ilmeistikin koska ovet ovat lukossa.
Ihmetyttää, että Pouttu antaa yksityisille lihaa.
Kysy Poutulta, täältä on turha odottaa järkevää vastausta.
Jos on tosi nälkä niin marssi sinne sossuun sieltä saat ruokalappusen ne ruokkii vasurit.
Olet näköjään päättäjänä Ahterissa kun nois sanot...
Voi jos olisinkin asiat tulisi nopeasti korjattua. Aloitteita tulisi tehtyä uusi ennätys, niin vähän edellinen valtuusto niitä teki. Uusia teollisuuslaitoksia niin paljon että tontit loppuisi uutta aluetta pitäisi kaavoittaa. Työttömys kääntyisi työvoimapulaksi. Kaupungin keskusta kokisi täydellisen muodon muutoksen. Korjaisin kaikki virheet vääryydet ja etenkin tällä palstalla esiin tulleet väärät päätökset ja toimet.
Sellainen päättäjä minä olisin.
Säähän oot kuin SMP aikoinaan 6kk ja työttömyys pois. No kuis kävi?
Joo ja herrat pelkää jos kansa alkaa puhua saatikka äänestämään oikeen hhee hee
Kansa on äänestänyt aina oikein. Joidenkin mielestä vain väärällä tavalla mutta oikein, koska olisi pitänyt äänestää erilailla oikein vaikka äänesti tällä tavoin. Toisella tavalla tai äänestämättömien äänien osuuden laskeminen mahdolliseksi oman idealogian tukemiseen laskettujen vaikutus henkisen voimavaraan jota voi käyttää tulevien vaalien äänien kalastukseen jonka vaikutus näkyy tehokkaampana kamppanja aktiivisuutena.
Sanoinko poliittisen kannanottoni ja demokratiaa tukevan ilmaisuni tarpeeksi sekavasti ettei kukaan vaan ymmärtänyt kirjoitukseni tarkoitus perää eikä sen kohdetta. Korostan vielä ettei kantani saa vaikutta kenenkään tapaan käyttää äänioikeuttaan vaan kaikilla on oma vapaus ja tahtotila äänelleen.
Meillä äänesttiin oikeen, ME NUKUTTIIN.
Näkyi oleenkin turhaa tuhlata aikaansa kopissa käyntiin, koskapa kaikki samat pitää valtaa niin kapineteissa kuin muissakin loosseissa.
Se oli minulle oikea tapa toimia.