PA rahat meni mannen taskuun

Miksi vi*tussa pitää teeskennellä että rasismi olisi nyt niin kamala juttu?
Jos mun lompakosta joku vi*ûn musta*lainen pöllii rahat junassa ja luottokortin ja samaan aikaan naapurissa nee*eri hakkaa eläkeläisen sairaalakuntoon, niin miks mun pitäis tukkia turpani ja olla hiljaa? kun tuun kotio niin joudun soittaan ambulanssin sille papalle ku muut naapurit ei uskalla-

Onks se rasismia kun mä kirjoitan tämmösestä? vai onks se että sanon sanan neek*eri ja musta*lainen.

näin on käynyt mulle mutta eihän se tietty kiinosta poliisii.
7102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Niin olet oikeassa, mutta rasismissahan on se asian ydin siinä ,että ei pidä yleistää, jos joku tekee jotain väärää.

Ei ole kollektiivista syyllisyyttä tai etnistä,geneettistä taipumusta tms..

Äänestä
  • Tai sitten pitää vain näytellä, ettei ole kollektiivisia geneettistä taipumusta, vaikka sellaisa on. Kummalliseksi pelleilyksi on nykymaailma mennyt.

    Äänestä

oman rotusi ongelmatapauksiin tuolla tavalla? Toki näitä ongelmatapauksia löytyy tilastollisesti enemmän mainitsemistasi vähemmistöistä.

Missään nimessä ei pidä hiljetä tai salata tekijän taustoja, kuten rasismiin yllyttävä paskamedia tekee.

Äänestä

Kerroin paikalliselle kaverille autohuollossa odottaessa, että naapurin rouvalta varastettiin kaupassa kukkaro. Kaveri vastasi sekuntiakaan epäröimättä, että mustalaiset asialla.
Itse en ole edes huomannut, että täällä on mustalaisia, koska paikalliset eivät heistä kovin paljon poikkea.
Täällä ei ilmeisesti kuljeta säkkihousuissa ja ryöstösäkkihameessa? Syyllinen kyllä mainittiin ventovieraalle ilman pelkoa rasismikortista.

Äänestä

" Tai sitten pitää vain näytellä, ettei ole kollektiivisia geneettistä taipumusta, vaikka sellaisa on. Kummalliseksi pelleilyksi on nykymaailma mennyt. "

Eihän tuo taipumustensa peittely mitään pelleilyä ole, se on tätä helvetin pinnallisten ja petollisten ihmisten luomaa "kulttuuria", jota he itse kutsuvat elämäksi. Niinpä olen tullut tulokseen että parempi olla vain eristäytynyt moraalittoman kulttuurin aivopesemistä toisille ihmisille epärehellisistä ihmisistä, jos mahdollista on.

Rehellisyys on näille nykyihmisille pelleilyä, kun kaikki kuitenkin olettavat ettei kukaan ole rehellinen, jos se uhkaa omia etuja. Ja tämä epärehellisyyden palvonta koskee myös maailmankuvallisia asioita kuin minäkuvaan liittyviä asioita. Siksi tästä pitää taas SYYTTÄÄ PASKAMEDIAA ja sen moraalittomia toimittajia sekä muita kusipäitä, jotka tuota ajattelumallia saastuttavat ihmisten mieliin.

"Minulla on mielipide ja en ole valmis sitä tarkistamaan, vaikka sanoisit mitä en kuuntele, ja linkkejä en varsinkaan avaa, ethän sinä voi tietää mitään verraten HS:n tai television asiantuntijoihin"

Äänestä

Vihaan yli kaiken sanontoja niin kun " ei saa yleistää"..se kuuluu kukkaattuvihervasemmisto kulttuuriin ja on hyvin kaukana todellisesta elämästä monissakin asioissa:)

Äänestä

TOKI kaikissa roduissa on myös rehellisiä ihmisiä, mutta jos rikollisten, raiskaajien, ryöstäjien ja erilaisten ongelmien aiheuttajien osuus on suuri - esim. kymmeniä prosentteja - niin silloin tähän ryhmään kannattaa suhtautua varauksella ja esim. valita keskimäärin rehellisempää ja hyödyllisempää väkeä jota maahamme otetaan, ja varoittaa lapsia ja varsinkin tyttäriä, että pimeän aikaan ei kannata joutua tilanteeseen, jossa ei ole ympäristössä isoa määrää valkoisia länsimaalaisia turvana kun lähistöllä on neek/musl, ju nou ja kaikki lasten vanhemmat varmasti ymmärtävät mitä tarkoitan....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haSIHIS94 kirjoitti:

Miksi vi*tussa pitää teeskennellä että rasismi olisi nyt niin kamala juttu?
Jos mun lompakosta joku vi*ûn musta*lainen pöllii rahat junassa ja luottokortin ja samaan aikaan naapurissa nee*eri hakkaa eläkeläisen sairaalakuntoon, niin miks mun pitäis tukkia turpani ja olla hiljaa? kun tuun kotio niin joudun soittaan ambulanssin sille papalle ku muut naapurit ei uskalla-

Onks se rasismia kun mä kirjoitan tämmösestä? vai onks se että sanon sanan neek*eri ja musta*lainen.

näin on käynyt mulle mutta eihän se tietty kiinosta poliisii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu