Alue sijaitsee luonnonsuolelualuella Keski-Suomessa. Paikallisilta kotieläinyrittäjiltä saan kuolleita eläinruhoja. Pilkon ne osiin. Loppumatkan kuljen suksilla. Näin sudet pysyvät pois asuintaajamista.
Vien ruokaa susille
susikin on ihminen
8100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Susi siunatkoon sinua.
Älä joudu samaan häkkiin.
Susi on tarkka reviiristään.
Syö sinut suksineen. Monot jättää.
Koiraeläimenä sudella on tarkka hajuaisti, kotikoiraakin tarkempi. Olen nähnyt urossuden tarkastelevan tuloani syöttöpaikalle hyvin kaukana. Kuitenkin ovat aitoja villisusia.
Alueen metsämiehet näkevät jäljistä, että alueella liikkuu muutama muukin susi. Hysteriaa ei kuitenkaan ole
Kesyttäminen pilasi koiran hajuaistin.
Vai kumpi on kumpi, koira sudesta vai susi koirasta, ja mitä rotua?
Ja kuinka rodut ovat syntyneet samasta munasta?
Tuota en purematta niele! Vai on susikin ihminen. Sen kyllä tiedän ja uskon, että ihminen voi olla susi ihmiselle! Teet todellisen karhunpalveluksen, kun kesyttelet siellä villieläimiä, ei hyvä.
Vera on naarassusi. grrrrrrrrr! mur mur ♥
K k avautuu köyhyyspalstalla:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11341793
Mitä järkeä on vetää mattoa OMIEN jalkojensa alta?!
"Susikin on ihminen", meneppäs biologian tunneille!
Aikojen alussa Maapallolla ei ollut minkäänlaista elämää kuumuuden ja kemiallisten reaktioiden ollessa vielä kesken. Meret olivat vielä myrkyllisiä, ei ollut vielä ilmakehääkään.
Aiokojen kuluessa Maapallolle ilmestyi mikroskooppisia eläviä soluja. Ne alkoivat jakautumaan. Siinä mielessä kaikki elämä on samasta lähtöpisteestä alkuisin.