Rikollisia suojellaan ja salailu ulottuu aina metsästysseuratasolle, väittävät ympäristötutkijat.
http://yle.fi/uutiset/suurin_osa_salakaatajista_aktiivimetsastajia_-_ilmiolla_hiljainen_hyvaksynta/6530449
PM Katainen on ehkä tunnetuin metsästäjä, eduskunnalla on jonkinlainen metsästyskerho. Kovia syytöskiä kaikkia metsästäjiä kohtaan.
Suurin osa salakaatajista aktiivimetsästäjiä
6
70
Vastaukset
- Wqd3mN
Salametsästäjillä on alueensa asukkaiden jakamaton tuki. Siihen joukkoon mahtuu myös muita metsästäjiä. Vain sankari ryhtyy toimiin puolustaakseen alueensa asukkaita ympäristöministeriön valtioterrorilta.
- Tämä pitää
"Salametsästäjillä on alueensa asukkaiden jakamaton tuki. Siihen joukkoon mahtuu myös muita metsästäjiä. Vain sankari ryhtyy toimiin puolustaakseen alueensa asukkaita ympäristöministeriön valtioterrorilta."
Juuri näin, sudet ja karhut pitää ampua joko luvalla tai ilman lupaa. Hirviä on aivan liikaa, hyvä vain että niitä ammutaan ilman lupaa, se on todellista liikenneturvallisuustyötä!
- Jaa että vihdoin
nuo "ympäristötutkijat" kasasivat houreensa oikein "tutkimukseksi".
Taustat tuolle kun juontuvat taannoisiin turkistarhaiskuihin. Silloin poliisi tutkimuksissaan havaitsi että turkistarhoille iskijät, EVR:läiset ja muut ekoterroristit ovat jäseninä myös edustuskelpoisemmissa ympäristöjärjestöissä. Ja että näissä järjestöissä, vaikka tiedettiinkin jäsenistönsä yöllisistä rikollisista terrori-iskuista, asialle annettiin hiljaista hyväksyntää ja jopa selkeää tukea.
Jo silloin eräät aktivistitahot vimmastuivat poliisin "puolueellisuudesta" koska katsoivat poliisin ronkkineen asioita joihin ei saa koskea. Ja julistivat että:
"Jaahas JAAHAS! No ME nyt sitten tehdään SEMMOINEN tutkimus että metsästysseurat antaa SALAMETSÄSTÄJILLE hiljaista hyväksyntää ja tukea. Että SEMMOINEN tutkimus ME tehdään. Khä khä hä hä hä"!
Jonkin aikaa tuota tutkimusta sitten saatiinkin odottaa. - mätäomppu?
Mistähän rahat tälläiseenkin "tutkimukseen".
- NTDA9R
Valtiolla on verorahoilla toimiva terroristiorganisaatio. Sen johtopaikka on nimetään ympäristöministeriö ja se johtaa ja rahoittaa erilaista terroritoimintaa kansaa kohtaan.
- D0ezZP
Vain Suomella on valtion laitos terrorisoimaan asukkaitaan. Jopa Syyrian hallitus yrittää huolehtia kansalaisistaan. Hävettää olla suomalainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial131703Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1381696Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2701250Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221088Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2101066- 285965
- 130962
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt3897Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49878- 10875