häkkehin ja kamaliin olosuhteisiin Korkeasaareen ?
Ovatko helsinkiläiset sivistymättömiä moukkia ?
Ovatko helsinkiläiset sivistymättömiä moukkia ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Eipä tietenkään, he ovat järkeviä. Mutta siksi he ovat siirtäneet eläimet korkeasaareen turvaan etteivat moniosaajat raiskaisi niitä.
ovat ? Ovatko ne jotain avaruusolentoja ? Mutantteja ?
Moniosaaja (esimerkiksi koneinsinööri) on sellainen, joka osaa täyttää jonkun monikulttuurisuusasiantuntijan ja tulkin avustuksella Kelan tukilomakkeen.
Osataan sitä Tampereellakin kun pitävät delfiineitä näyttelyesineinä täysin luonnottomissa olosuhteissa.
Täältä ne delfiinit tulevat. Piikeillä kiduttavat ja joukkoteurastavat valtavan delfiinilauman vedessä. "Onnekkaimmat" päätyvät muutama saattaa päästä muutaman neliön altaaseen vankilaan Tampereelle.
http://youtu.be/_eknshN_uhM?t=1h17m33s
Katsokaa kohdasta 1:18:00 eteenpäin. Kyllä ne japsit on äijiä.
Tampereen delfiinit ovat Meksikon lahdelta eivätkä Japanin aluevesiltä.
No tuskin siellä paljon paremmin asiat kuin "sivistysvaltio" Japanissakaan. Miksi niitä eläimiä tarvitsee käydä hakemassa sieltä merestä ahtaisiin altaisiin kärsimään?
Kuka oikeasti viihtyy jossain delfinaariossa katsomassa vangittujen eläinten temppuilua?
Miksi maalaiset ympäri Suomea matkustavat Helsinkiin katsomaan Korkeasaaaren eläimiä?
Ovatko maalaiset sivistymättömiä moukkia?
ausvitsissäkin katsomassa toisten tekemiä kauheuksia.. lienee sama myös tuon kamalan korkeasaaren suhteen.. nähdään mitä kamalaa asfalttisisit ovat tehneet viattomille eläinraukoille...
Ei se nyt ihan sama asia ole. Siellä ausvitsissä kun ei enää ole niitä natsien lemmikkejä.
Kamalassa korkeasaaressahan on edelleen niitä helsinkiläisten lemmikkejä vangittuna. Kamalaa. Ei sinne pitäs ihmisiä päästää, vasta sitten kun vangit on vapautettu !!!
Ja itsensä sellaisiin isoihin betonisiin kuutioihin..
Eivät taida järin fiksuja olla? Meillä maalla saa sekä ihmiset että eläimet olla vapaina.
Vapaana juoksevat villielukat, nimittäin niitä hippihyppisusihyyssääjiä, jotka vaativat susia ja karhuja maalaisten rappusille, että itse olisivat niin ihguja luonnonsuojelijoita !!!
VOI KUN SE ON NANNAA !!!, IHAN kuin KAIKKI HUOLET OLISI POIS PYYHKÄISTY , kun JULKISTAUTUU LUONNONSUOJELIJAKSI, ja HOMOHYYSSÄÄJÄKSI, ja SILITTÄÄ KOPPAKUORIAISTA, vaikka SE ON JÄRKYTYS sille KOPPAKUORIAISELLE, kuten PANTA VILLIELUKAN KAULASSA, mutta EIHÄN SE VIHERHIPPIHYPPIHÖPERÖÄ MITENKÄÄN HÄIRITSE, vaikka PANTA HIEROO VILLIELUKALTA KAULAN VERESLIHALLE :)) !
Sinuahan ne pedot tässä näyttää niin kauheasti pelottavan, ja eipä sulla muutenkaan ole ns. kaikki panokset lippaassa. Eli olet hullu, alkoholisti, natsi, kiduttaja, luonnonvihaaja ym.
Sudet kuuluvat Suomen rikkaaseen luontoon tietyissä määrin, kunhan eivät kohtuuttomasti vaaranna ihmisten elämää. Mutta miten Afrikan olosuhteisiin luodut villieläimet kuuluvat Suomen luontoon vapauden riistävissä häkeissään?
Selitä tarkemmin termi "homohyysääjä"? Oletko varmasti oikeasti oikeassa ketjussa? Rasisteille on omansa.
Milloin olet mnähnyt viimeksi kissan tai koiran luonnossa ? tai j'niksen, tais uden, tai ahman tai karhun ?
Sinä saatanan 3.polven paskaelätti et ole nähnyt eläimiä muuta kuin kuvakirjoissa ja sitten muka puhut luonnosta jotakin.
Toki tautisi on niin paha, että olet elinkelvoton kuten sukusi 3-4 polveen taaksepäin..
voivittumitäpaskaa.......... Joten pidäppä pienempää ääntä netissä.
Mitä haittaa siitä olisi, jos Suomi olisi täyssudeton?