Olen syönyt yazeja jo reilun vuoden ja nyt on alkanut ilmaantua vuotoa vaikka vaikuttavaa ainetta sisältäviä pillereitä on vielä kolme jäljellä. Tätä on tapahtunut nyt kahden liuskan aikana. Luin jostain että pillerit ovat varmaan liian matalahormoniset mikäli kesken liuskan alkaa vuoto. No mutta.. Yazit ovat sopineet minulle todella hyvin muuten enkä tiedä mitä nyt teen... Minulla on migreeni ja yazit eivät sitä ainakaan ole pahentaneet, paino ei ole noussut ja iho on parantunut.
Kävin muutama kuukausi sitten uusimmassa reseptini lääkärillä ja sanoin ainoan huonon puolen olevan kallis hinta. Lääkäri kirjoitti minulle mercilon reseptin mutta soitin myöhemmin lääkärille että yazit ovat sopineet niin hyvin että sen verran voin sijoittaa niihin. Minulla siis on nyt tuo mercilon resepti myös.
Mitä te tekisitte tilanteessani? Odottaisitteko pari kuukautta? Menisittekö lääkärin puheille? Tunnen itseni avuttomaksi enkä tiedä mitä teen..
Saa myös ehdottaa muuta merkkiä jos tulee mieleen. Tai muuta ehkäisymenetelmää.
Kävin muutama kuukausi sitten uusimmassa reseptini lääkärillä ja sanoin ainoan huonon puolen olevan kallis hinta. Lääkäri kirjoitti minulle mercilon reseptin mutta soitin myöhemmin lääkärille että yazit ovat sopineet niin hyvin että sen verran voin sijoittaa niihin. Minulla siis on nyt tuo mercilon resepti myös.
Mitä te tekisitte tilanteessani? Odottaisitteko pari kuukautta? Menisittekö lääkärin puheille? Tunnen itseni avuttomaksi enkä tiedä mitä teen..
Saa myös ehdottaa muuta merkkiä jos tulee mieleen. Tai muuta ehkäisymenetelmää.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Sinun tilanteessasi kokeilisin vaan rohkeasti niitä uusia pillereitä, eipä sitä muuten voi tietää sopivatko ne juuri sinulle vai eivät. Jos ei sovi niin vaihtoon nekin, onhan noita pillereitä jos minkä merkkisiä joita voi joutua useammatkin kokeilemaan ennenkuin löytyy hyvä.