Perusuomalaisten ja Sisun kannattajamäärä kasvaa

entisetään. A-studiossa toimittaja ja vasemmalla istuvat haastateltavien mielipiteet olivat täysin idioottimaisia.
Perussuomalaiset veivät potin. Halla-aho ja Immonen perustelivat erinomaisesti kantansa ja suurin osa suomalaisista on hänen kanssaan samaa mieltä.

Toimittaja hyökkäsi perussuomalaisia vastaan ja hänen toimittajauransa pohjanoteeraus.
650
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Minäkin lähetin jäsenhakemukseni heti ohjelman päätyttyä.

Suomen Sisu on meidän suomalaisten asialla, ruotsinkieliset sensijaan ovat meitä suomalaisia vastaan kaikissa mahdollisissa käänteissään. (Niin toimittajat kuin kaikki muutkin.)

Äänestä

Kyllä täytyy ihailla Halla-ahon kestävyyttä, älykkyyttä, selkeyttä..

Hän puhuu selvillä sanoilla ilman koukeroita ja tasan ymmärrettävä.

Se toimittajanainen ja vasemistoliiton kaveri pelasi vanahnajan räkytystaktiikkaa, eipä pure enää.

Ei tämänhetkinen maahanmuuttopolitiikka ole maahanmuttajillekaan hyvä asia, heitä tuodaan kuin "elukoita" ja roiskastaan jonnekiin halvalle asuntoalueelle asumaan, ja se pitäisi heille riittää.. se jos joku on rotusortoa / rasismia.
Malmön esimerkki on hyvä,siihen kannataa tutsutua,


,

Äänestä

Miten se toimittaja nainen ja vas. edustaja olivat niin varmoja, että muissa puolueissa ei esiini maahanmuuttovastaisutta, eri syistä.

Omassa kotiakupungissa entien maahanmuuttajia vastustaa tuttavapiirin kokoomuslaiset. siis tuttavistani, he jotka äänetävät kokoomusta ja asuvat
omatkotitaloissa, matkustavat ovat vakituisissa töissä jne. jne.

Perussuomalaiset sanoo suoraan, että ei ole okein,että maahanmuuttjia tuodaan turhautumaan kaikista surkeinpiin asuntoalueisiin, ja lisääntymään.

Äänestä

Todellisella pakolaisstatuksella tulevat eivät ole koskaan olleet ongelma Suomelle.
Ns. elintasopakolaiset ja rikollisin keinoin maahan muuttajat "hiertävät" suomalaisten kengässä. Yksi syy siihen "hiertämiseen" on heidän ensisijaisuutensa asuntojonoissa ja heidän kaiken kattava toimeentulotukensa.
Kantasuomalaisia ei opasteta samalla tavalla avustusten saannissa, vaikka heillä lain mukaan olisi oikeus samaan.

Halpatyövoiman käyttäjät kannattavat rajoittamatonta maahanmuuttoa kyseenalaisista syistä. Hautalan tapaus on vain jäävuoren huippu.

Epäkohdista täytyy saada puhua ilman rasistiksi leimaamista. Rasismia on myös sananvapauden rajoittaminen maahanmuuttoasiassa.

Äänestä

raukkamaista haalia tähän työttömään maahan pakolaisia kärsimään johonkin halpaan ja huonoon asuntoon jonnekin surkealle asutalueelle jumiin.

Äänestä

Koominen trolli. LOL.

Tokihan muistamme näilläkin palstoilla olleet SS:n massapostatut linkit 2000-luvun alkupuolella ja niiden sisällön, joks sittemmin muuttui salatuksi... Perussuomalaisia ei tuonkaan jutun takia viitsi äänestää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


me äidit kirjoitti:

entisetään. A-studiossa toimittaja ja vasemmalla istuvat haastateltavien mielipiteet olivat täysin idioottimaisia.
Perussuomalaiset veivät potin. Halla-aho ja Immonen perustelivat erinomaisesti kantansa ja suurin osa suomalaisista on hänen kanssaan samaa mieltä.

Toimittaja hyökkäsi perussuomalaisia vastaan ja hänen toimittajauransa pohjanoteeraus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu