Karvian Taxfree alko meni kiinni

Perskele perustakaa äkkiä uusi täälä on kauhia jano...

http://www.ilkka.fi/uutiset/poliisiuutiset/al-karviassa-paljastui-laiton-alko-1.1355388
81547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kasvit kasvaa ja pieniä alkoja on joka puolella. Pitäisi alkoholinmyynti vapauttaa ja kannabis lailliseksi niin verotulot kasvaisi huomattavasti.

Äänestä

Samaa mieltä...

Äänestä

Eikös siellä Karvialla ole useitakin tax free alkoja.
Kuulemma eläkeläismummot rahtaa kuutiokaupalla reissuiltaan viinaa Virosta ja myy janoisille.

Äänestä

Teuvan Tallinna on taas auki ja T valinta

Äänestä

Joo kyllä Teuvalta saa... Sitä itseään..... Ja on sitä vielä Karviallakin, ei lopu ei.

Äänestä
  • Valtio nostaa taas viinan hintaa ,mahtavaa trokarit vaan rikastuu....

    Äänestä

Ei liity aiheesen mut älkää laillistako kannabista niin diilerit rikastuu, ei valtio.. hahaha

Äänestä

otavan a joutuu sitte tekemään kiljua

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tenukeppi... kirjoitti:

Perskele perustakaa äkkiä uusi täälä on kauhia jano...

http://www.ilkka.fi/uutiset/poliisiuutiset/al-karviassa-paljastui-laiton-alko-1.1355388

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu