Perin sellaisen rappeumasairauden etten pyssy tolpillani kunnolla. Pikkuvarakkaat ja hyvätuloiset vanhempani ovat vapauttaneet minut myös kotitöistä, kun sotken enemmän kuin siivoan.
Eläkkeelläni en pystyisi kalliita tietsikoida ja hienoa musiikkistudiota ylläpitämään, ellei isäni niitä olisi ostanut ja ylläpitäisi elämääni. Ainoalle lapselle syntymävammaisellekin halutaan parasta mitä rahalla saa.
Etuoikeutetun elämää
olisin töissä jos...
0
60
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424390
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1414136- 643776
- 1203728
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans393584Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe763419- 952992
- 542855
- 252666
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142374