Tässä on sitä painavaa asiaa ja suuntaa tulevaisuudelle:
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2969495/”verotetaan-ennemmin-pankkeja-kuin-annetaan-pankkien-verottaa-yhteiskuntaa”
Jokainen suomalainen ansaitsee kunnollisen toimeentulon, perusturvan ja vahvemmat julkiset palvelut, terveydenhoidon, sosiaaliturvan ja asuntoja.
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2969495/”verotetaan-ennemmin-pankkeja-kuin-annetaan-pankkien-verottaa-yhteiskuntaa”
Jokainen suomalainen ansaitsee kunnollisen toimeentulon, perusturvan ja vahvemmat julkiset palvelut, terveydenhoidon, sosiaaliturvan ja asuntoja.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ekkö nää tiedä, että Arhinmäki istuu jo vaalipetoksensa avulla hallituksessa hyväksymässä kaiken pankkituen konnille?
Bryssä tuli viime eduskuntavaaleissa äärioikealta, kahden Kokoomuksen=Persut=Kokoomus kautta, suoraan veroparatiiseista.
PetosjytkyKokoomuslaiset ovat murskaamassa, kaikkia julkisia palveluja, neuvolajärjestelmästä alkaen, ellemme pysäytä veropakolaiseliitin etujenajajia Vasemmiston Nousun kautta, kuten kaikkialla Euroopassa on tapahtumassa.
Kyllä sen vaalipetoksen tekivät ääroikeiston PetosjytkyKokoomuslaiset, jotka pettivät kaikki äänestäjänsä, yhtään vaalilupausta eivät pitäneet, ei ole ollut tarkoituskaan, eivätkä koskaan tule pitämäänkään, sillä Persut=Kokoomus, sama puolue jaettuna kahdeksi.
Rasismikortin heiluttelijat, SoiniKataiset, ovat ILMAISEN SUOMALAISEN ORJATYÖVOIMAN perässä.
Kovempia rangaistuksia köyhille vaativat PetosjytkyKokoomuslaiset, ovat köyhyyden kriminalisoinnin perässä.
Aloittaja on pelkkä paaskanjauhaja , ja tietää hyvin itsekkin , että Arhinmäki on ensimmäisenä hallituksessa hyväksymässä Kyproksen tukipaketin , oli se sitten minkä muotoinen tahansa.
Vasemmisto tavallisen duunarin rahapussilla , koska Arhinmäki on hyväksymässä veroeurojen kaatamista Kyproksen pankkiireille.