Tätäkin fiaskoa Katainen ja Urpilainen tuki:
Hautalakohun novosibirskin lavastus on todella tökeröä. Keksikää vaikka lumimies.
KYPROS EI HUOLI TUKIPAKETTIA EURO HAJOAA?
16
95
Vastaukset
- Puttonen pankit kiin
http://yle.fi/uutiset/professori_kyproksen_pankit_kiinni_pitkaan/6545381
EU ssa ei toimi enää mikään.Vaaleja ei uskalleta järjestää kun voittaja voi olla pankkivastainen.Nyt ei enää uskalleta avata pankkien oviakaan kun tallettajat ryntäävät hakemaan rahojaan patjan alle.
- raha on politiikan 1
Euroopan unioni sai rauhanpalkinnon.
Happamia, sanoi kettu pihlajanmarjoista. - wwwxxx.
Siru kalloon kaikille, niin ollaan yhtämieltä. Vältetään poliittinen kriisi. Komissio päättää.
- Pyökkinokka
Katainen ja urpilainen sai Suomeen 100 miljardin euron velkataakan, ja maksattavat vielä monen konkurssimaan viulut suomen veronmaksajilla. Tässä ei ole mitään vastuullista, kuten katainen sanoo. Tämä on täysin vastuutonta. Kannattaa myöntää pikkuhiljaa jo, että euro ja eu vei koko euroalueen järjettömän suuriin vaikeuksiin. Päästäkää herrajumala se euro jo menemään. Sitä ei halua minkään maan kansa. Tajua katainen jo viimeinkin tämä.!!! Katainen ja urpilainen haluaa pitää lamaa yllä. Päästäkää se euro jo menemään, ettekö te katainen ja urpilainen tajua mistään mitään.
- Pyökkinokka
Uskokaa nyt katainen ja urpilainen. Euro ja eu hajoaa. Mikään ei todellakaan toimi. Katainen ja urpilainen pitkittää lamaa, pitämällä Suomi eurossa ja eu,ssa väkisin maksoi mitä maksoi tavalla. Kalliiksi tuli.! Usko katainen jo, mennään peruuttamalla eteenpäin.
Suomen hallitus on täysin lamaantunut.Pääministeri ja Hautala ovat käräjillä ja Katanen pyytelee armoa että saatais ees jotain tehtyä töitäkin.No syytä on huoleen sillä onhan hallitus ollutkin lomalla aina näihin päiviin asti ja nyt olaan vaan piilosilla
- Pyökkinokka
kissamies57 kirjoitti:
Suomen hallitus on täysin lamaantunut.Pääministeri ja Hautala ovat käräjillä ja Katanen pyytelee armoa että saatais ees jotain tehtyä töitäkin.No syytä on huoleen sillä onhan hallitus ollutkin lomalla aina näihin päiviin asti ja nyt olaan vaan piilosilla
Nykyhallitus hyväksyy kaiken rikollisen menon. Hommassa ei ole enää mitään järkeä. Katainen puhuu vastuunkantamisesta, se ukko ei ole ottanut vastuuta mistään. Sai urpilaisen kanssa Suomen veronmaksajille 100 miljardin euron velkataakan, ottamalla velkaa, ja lahjoittelemalla rahaa moneen maksukyvyttömään maahan, kreikka, espanja, kypros jne. Ja kehtaa valehdella Suomen kansalle, että meiltä menee muuten kaikki työpaikat jos ei lahjoitella rahaa konkurssimaihin. Joutavaa höpinää. Rahan lahjoittelu ei pidä työpaikkoja Suomessa, älä katainen valehtele.! Lisää on tulossa konkurssimaita. anna katainen jo olla. Tajutkaa jo, erottakaa Suomi äkkiä eurosta. Teidän takia Suomen tila heikkenee päivä päivältä. Koittakaa tajuta jo järkipuhetta.!
- Niinistö hävis
Pyökkinokka kirjoitti:
Nykyhallitus hyväksyy kaiken rikollisen menon. Hommassa ei ole enää mitään järkeä. Katainen puhuu vastuunkantamisesta, se ukko ei ole ottanut vastuuta mistään. Sai urpilaisen kanssa Suomen veronmaksajille 100 miljardin euron velkataakan, ottamalla velkaa, ja lahjoittelemalla rahaa moneen maksukyvyttömään maahan, kreikka, espanja, kypros jne. Ja kehtaa valehdella Suomen kansalle, että meiltä menee muuten kaikki työpaikat jos ei lahjoitella rahaa konkurssimaihin. Joutavaa höpinää. Rahan lahjoittelu ei pidä työpaikkoja Suomessa, älä katainen valehtele.! Lisää on tulossa konkurssimaita. anna katainen jo olla. Tajutkaa jo, erottakaa Suomi äkkiä eurosta. Teidän takia Suomen tila heikkenee päivä päivältä. Koittakaa tajuta jo järkipuhetta.!
- ....................
Kansan raivo heräsi Kyproksella
Ihmiset eivät ymmärrä, miksi pitäisi maksaa, kun he eivät ole tehneet mitään, Saarela sanoo.
Kyproslaiset syyttävät vähän kaikkia: omia poliitikkoja, EU:n, EKP:n ja IMF:n muodostamaa troikkaa sekä yksittäisiä euromaita. Poliitikkoihin ei luoteta.
- Täällä sanotaan, että EU out, troika out. Älkää tulko meidän taskuille.
Missä suomalaisten tahdon voima taistella eu vastaan ja päättäjiä`?- köyhä työläinen
Samaa kysyy myös suuri joukko Suomen kansalaisia. MIKSI meidän pitää maksaa esim. kyproslaisten pankkien tai minkään muun maan velkoja, emme me ole niihin syyllisiä????
Päättäjät katsokaa peiliin!
- luuviulut.
KYLLÄ KANSA ON JO KURKKUUAAN MYÖTEN TÄYNNÄ TUOTA KATAISEN SUOMALAISTEN TYÖPAIKKOJEN TURVAAMISVALEHTELUMANTRAA.
400/tta suomalaisyritystä on mennyt viroon. Ei siellä käytetä Virolaista työvoimaa. Virolainen työvoima on suomessa. Viroon perustetut suomalaisyritykset käyttävät venäjän köyhälistö' ilmaistyövoimanaan.
Suomalaisia työpaikkoja voidaan palauttaa suomeen eroamalla eurovaluutasta ja laittamalla oma valuutta kellumaan. Kyllä viroonkin suuntautuneet yritykset tulevat suomeen takaisin kipinkapin.
Lähtivät pirunpaskata ja piimävellitä. Kyllä routa porsaat kotia ajaa, kunhan päästään tuosta huijjausvaluutasta. - euro exitus.
Paavikin on köyhien asialla, kyllä on eurovaluutalla haasteita.
- Raamit kaulassa
Millä maalla enää oikeesti on varaa pysyä Eurovaluutassa? Tämä tulee niin saakelin kalliiksi niin köyhälle etelälle kuin rikkaalle pohjoisellekin.
Mukaan lukien jopa sikarikas pohjoinen valtio Suomi, koska meilläkin alkaa olla säästöt loppu. Eikä Katainen saa edes Raamisopimukseen minkäänmoista vauhtia, vaikka lähetti oman kätyrinssä Häkämiehen EK-hommiin jo marraskuulla. - ohi on
Pää tullut vetävänkäteen, ei onnistunut kokeulu nimeltä eu rahaliittoineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964754Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2073800Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1012205Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321248
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621226- 531095
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4771022