epähygieniaa

neitiXXL

Ihmetyttää, kun naiset myyvät kirppareilla vanhoja meikkejään. Ja ottaa päähän jos joku naistenhuoneessa haluaa lainata kampaa, ripsiväriä tai muuta henk. kohtaista tuotetta. Yrittäkää hyvät naiset tajuta, että meikkien lainaaminen tai eteenpäin kaupustelu on yhtä epähygieenistä kuin toisen hammasharjan lainaaminen. Tai sama juttu, jos en jaksa ravintolassa syödä koko annosta ja myisin sen takaisin tarjoilille, joka myisi sen taas seuraavalle asiakkaalle. Tosin olen helsinkiläisessä ravintolassa nähnyt miten baarimikko otti puoliksi juodun oluen, kaatoi sen uuteen puhtaaseen lasiin, täytti lasin täyteen ja myi sen uudelleen. Kerroin oluen ostajalle mitä olin nähnyt. Baarimikko suuttui minulle ja alkoi huutaa. Sen jälkeen olen juonut baarissa ainoastaan pullo-olutta.

4

742

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lilli

      minuakin että kuka ostaa meikkejä jne. kirppiksiltä.. eihän sitä tiedä miten vanhoja ja epähygieenisia ovat !!
      Ja sitten toi kaljajuttu YÖK::::

      • herman

        Meikit ovat pilaantuvia tuotteita, jotka härskiintyvät ja niiden bakteerit lisääntyvät. Ja naiset pitävät vuosikausia jotakin huulipunaa, joka alkaa jo muumioitua. Johan sen hajustakin tuntee että rouva on vedellyt naamaansa härsekä rasvoja ja värejä.


      • Tuubaa
        herman kirjoitti:

        Meikit ovat pilaantuvia tuotteita, jotka härskiintyvät ja niiden bakteerit lisääntyvät. Ja naiset pitävät vuosikausia jotakin huulipunaa, joka alkaa jo muumioitua. Johan sen hajustakin tuntee että rouva on vedellyt naamaansa härsekä rasvoja ja värejä.

        "tuoksu"... haju saattaa tulla ihan muualta!!


    • bits

      etkö neiti hienohelma haluakaan jakaa kaikkea, esim. täitä "siskojesi" kanssa??!!!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1074
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      814
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      596
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      585
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      93
      521
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      502
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      43
      476
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe