jenkki pathfinder

pensaganisteri

haluttaisi kunnon maastoauto , jenkkimastopeli. mutta hummeri on kuulemma huono. samoin jeepit ym epäluotettavat.

nissan pathfinderi on jenkeissä tehty jenkkimaasturi , niitä saa pikkulohko 4,0 litraa pensakoneella ja isolohko 5,6 litran pensakoneella jossa on jo yli 300 kaakkia ja rutosti vääntöä. muutenkin kun ostaa le varustetason niin sais hyvän nelivedonkin, samanlaisen kuin euromalleissa. euromallit on dieseleitä ja ei siksi jenkkimallien veroisia.

luulisi tuommoisen jenkkimaasturin olevan ihan luotettava ja hyvä ja kulutuskin kohtuullisempi kuin hummerissa, eli pääsee noin12-18 litraa satasella, eli pikkuruokanen, kun esim lincoln navigaattorikin vie 25 litaa minimissään,

onkohan vaikea tuoda suomeen jos ostais, on myös valmiiksi joskus myyniissä ruotsissa johon on tuotu niitä. tai saksassa...... lyhyempi matka hakee ko usasta

2

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • El Pollo del Muerta

      Koska näitä on ETA-alueelle tuotu, vaikkakin ehkä kansallisin poikkeusluvin, ei Suomeen tuontikaan ole mikään ylivoimainen juttu.
      Vaatimustenmukaisuustodistuksen saat TÜV:lta, eteen valkoista valoa näyttävät parkit, sivuvilkut eteen, taakse oranssia valoa näyttävät suuntavilkut.
      Takaiskareiksi ilmasäätöiset, näillä korvaat valojensäätömoottorit.
      Siinä se pääpiirteissään.
      Parhaiten saat auton rekisteriin jommankumman kansainvälisen ketjun toimipaikassa. Käy kuitenkin esim. kuvan ja teknisten tietojen kanssa tekemässä etukäteistiedusteluja, ettei tule sellaista ikävää ylläriä matkan varrella, että inssi rupeaa vaatimaan jotain mistä sinulla ei ole tietoa.
      Käsitykseni mukaan, jos olet aloittanut auton rekisteröintikatsastuksen jossain puljussa, on se vietävä siellä loppuun tai sitten ei ollenkaan. Ja jos vaikka saluunaa pystyisikin vaihtamaan, olet jo maksanut yhdelle konttorille satoja euroja, joita et takaisin saa, vaikka konttoria vaihtaisitkin.
      Siksi on tärkeää etsiä jo etukäteen se toimipiste, jossa auton saat Suomen rekisteriin.

    • ^^^^^^^^

      provo, mutta huono!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      172
      13125
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      154
      5468
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4860
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3699
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2808
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      123
      1989
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      114
      1734
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      367
      1655
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      110
      1552
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1481
    Aihe