Ei tarvimaksaa plussaa ja ostaa paskaa citymarketista.....
Lidli laajentaa mahtavaa
Plussaa ja paskaaa heh..
8601
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Paistopiste tulee. Turussa ohikulkumatkalla lidlistä 2 voisarvea ja suklaadonitsi lämpimänä maksoi yhteensä 1,50 euroa.
En malta olla spekuloimatta minkäköhän hintainen olisi ollut
2 voisarvea
1 suklaadonitsi
ABC:llä?
Ei varmaan 20 euroa olisi riittänyt.
Ai niin, mutta saahan siitä BONUSTA 5 senttiä.. :)
onko totta....aivan hieno homma . Olen kyllä katsonu
jotain siä teherähän? Marttusen kaivuri paikalla.
Kaikkiin suomen myymälöihin tulee laajennos ja paistopiste. Et uskoisi jos sanoisin kuinka hyvää sämpylää ja leivonnaista löytyy. http://www.lidl.fi/cps/rde/xchg/lidl_fi/hs.xsl/13585.htm
...kilpailu kovenee...hyvä asia....mutta huonoa kun niis hiilaria, enkä voi syödä kun KARPPAAN!
Karppaa sä vaan mä kupittelen..
Ja kun ne Lidl:in tuotteetki on yleensä sellaisia, että toiset kaupat eivät niitä myy ja hintoja ei siksi tarvitse koko aika vertailla.
Mutta Lidl ei ole suomalainen kauppaketju ja niistä tuotteista siellä on ollut monta kertaa kohua.
Tosin esimerkiksi kahvipöydän pullat ja keksit & karkit sieltä saa todella edulliseen hintaan ja se yksikin jättisuuri hedelmäkarkkipussi on todella edullinen verrattuna sen sisältöön ja ne karkit on ihan sika hyviä! :)
Lidl on erittäin hyvä ostospaikka,jota moni moni kehuu.On tietenkin erimieltäkin moni,mutta saahan olla,,,tokikin.Saksassa asuessani opin käymään Lidlissä.Ja olin tyytyväinen,et ko myymälät tulivat Suomeen.Arvata voitte,montako työpaikkaa se tarjoaa,ja palkkarahat jää Suomeen.Eivät ne varannot mene Saksaan,niinkuin jotkut luulevat.Suomalaista myydään niissä myymälöissä myös,joskin muualtakin tuotua,,mutta niin on joka kaupassa.Ja mainita täytyy,et näitä myymälöitä on Espanjassakin.Ja käydessäni siellä visiitillä,hain tarvitsemani Lidlistä.Jutellessani paikalla olleiden Suomalaisten kanssa,olivat ko kaupan asiakkaita,,sielläkin.Ja syy hyvin yksinkertainen,hinnat halvempia,kuin muissa kaupoissa.Lidl on levittäytynyt pitkin eurooppaa.Hyvä niin.