Suomi on kärjessä

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaiken huipuksi Kataisen mulkero ei tajua että talvi lisää kansan elinkustannuksia täällä aivan helve-tisti, mutta ei esim. Kyproksella. Mielestäni Katainen on Suomen historian pahin ROSVO ikinä. Nytkin sähkön verotus kiristyy, mikä nostaa talven lisäkuluja entisestään. Katainen varastaa suomaliselta köyhäistöperheeltä ruokarahatkin ja lahjoittaa ne Kyproksen pankkireille jotka oligarkkien kanssa ovat yhdessä ryöstäneet omat pankkinsa. Katainen on niin sairas rikollinen, että on mahdotonta ymmärtää miten tuollainen sika voi olla vallassa. Noista rikoksista olisi sähkötuoliin pitänytistuttaa ajat sitten.

Äänestä
  • Suomi euroalueen kalleimpia maita asuminen 26 % eläminen 12 % viina / tupakka 42 5 kalliimpaa kuin keskimäärin euroalueella. Hinnat nousevat myös nopeimmin Suomessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lisää maksuja. kirjoitti:

ja kansa on tyytyväinen.

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2013/03/1726357/suomen-hinnat-euroalueen-karkea

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu