Ne rakentaa jättimäistä zeppeliiniä Somaliassa.

Olen saanut tietooni että Somaliassa rakennetaan jättimäistä zeppeliiniä somaliassa johon mahtuu satatuhatta somalia kerralla, kun tuo rakkine valmistuu niin he suuntaavat kaikki joukolla Suomeen ja laskeutuvat keskelle Helsinkiä ja ryhtyvät elintasopakolaisiksi maahamme ja vievät meirän työt ja naiset!
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kuinkahan monta sataatuhatta niitä jo on ?

Ja kuinka paljon niitä on 50 vuoden kuluttua ???

Suomalaiset ovat eläneet aikansa, nyt heidän tulee väistyä.

Sehän ei ole rasismia vaan normaalia evoluutiossa henkiinjäämistaistelua.

Tyhmää on vain se, että AUTAMME kaikintavoin valtaajia !!!

Äänestä

Taas väärä arvaus, varmasti hevosnaisten tietotoimistolta.
somali ei edes tiedä mitä on työ, eivätkä ne naista saa, kuin väkisin isolla porukalla, joka tietysti meistä on "mahtavan kivaa"

Äänestä

Somalialainen ilmalaivatekniikka on maailmankuulua, johtuen heidän koraanikoulujensa koneinsinöörilinjojen korkeasta opetuksen tasosta. Jos somalialaiseen koneinsinöörin tutkintoon sisällytettäisiin vielä luku- ja kirjoitustaitovaatimukset, he olisivat maailman valtiaita.

Äänestä

Suomalaiset lennättää ihan ilmaiseksi konelasteja siivet notkuen tänne työvoimapulaa paikkaamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apuva! kirjoitti:

Olen saanut tietooni että Somaliassa rakennetaan jättimäistä zeppeliiniä somaliassa johon mahtuu satatuhatta somalia kerralla, kun tuo rakkine valmistuu niin he suuntaavat kaikki joukolla Suomeen ja laskeutuvat keskelle Helsinkiä ja ryhtyvät elintasopakolaisiksi maahamme ja vievät meirän työt ja naiset!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu