Itselläni ollu 5 kk normaalit kuukautiset, mutta viimeinen viikko ollut pahaaoloa ja alavatsa kipeä. Viimeiset kuukautiset olivat niukat ja lyhyet mutta aloitin e-pillerit silloin uudestaan, joten vaikuttavat varmasti asiaan. Pahaolo saattaa myös johtua stressistä, jota on kuhtuu paljon jonkin aikaa. Vai voiko e-pillereiden alottaminen aiheuttaa "menkkamaista" kipua ja pahaa oloa.
Voinko olla raskaana jos 5 kk ollut normaalit, ja runsaat kuukautiset. Maha ei ole kasvanut ja tein 4,5 kk ja 2 vko sitten raskaustestit ja molemmat näyttivät negaa.
En ollu pillereillä, mutta käytimme ehkäisyä huolella ( mies ei tullut) ja otin seuraavana aamuna vielä jälkiehkäsypillerin.
Tässä mietin nyt että pitäisikö viel terveyskeskukseen mennä ottamaan testi verestä...?
Voinko olla raskaana jos 5 kk ollut normaalit, ja runsaat kuukautiset. Maha ei ole kasvanut ja tein 4,5 kk ja 2 vko sitten raskaustestit ja molemmat näyttivät negaa.
En ollu pillereillä, mutta käytimme ehkäisyä huolella ( mies ei tullut) ja otin seuraavana aamuna vielä jälkiehkäsypillerin.
Tässä mietin nyt että pitäisikö viel terveyskeskukseen mennä ottamaan testi verestä...?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Etkö sitten ole lukenut sitä e-pillereiden pakkausohjetta ollenkaan?
olen
Sitten tietäisit voiko pillerit aiheuttaa kipuja ja pahoinvointia.