Kyse on ohjata nuoret poliittiseen ohjelmaan, jossa heihin uudelleen iskostetaan vallitsevan politiikan arvoja. Lisäksi kyse on nuorten pakottamisesta todistelemaan uskollisuuttaan vallitsevalle järjestelmälle. Jos et ole kanssamme samaa mieltä olet meitä vastaan tyylisesti.
Jos kieltäytyy osallistumisesta poliittiseen ohjelmaan oikeuttaa kieltäytyminen järjestelmälle oikeuden syrjiä kieltäytyjiä ja pahimmillaan leimata heidät kuntoutuksen tarpeessa oleviksi (vaikka kieltäytyjä olisi täysin terve ja huippu-urheilijaa vastaavassa kunnossa). Kieltäytyjistä tehdään esimerkkejä suurimmalle osalle jos et todistele uskollisuuttasi valtiolle ja järjestelmälle joudut kadulle.
Nämä ohjelmat on kierosti naamioitu ”auttamiseksi”, jotta voidaan varmistaa, että kukaan ei voi vastustaa niitä. Eihän auttamista saa kukaan saa vastustaa. Auttamista voi vain kannattaa.
Kukaan ei kuitenkaan kerro nuorille, että ei heitä ole tarkoituskaan auttaa. Näiden ohjelmien tarkoitus on vain hallinnoida nuoria ja opettaa nuoriso mahdollisimman harmittomiksi heitä kohtaan, jotka todellisuudessa tekevät kaikki päätökset ja kahmivat kaikki Suomen luonnonvarat ja maiden tuotot taskuunsa.
Mielestäni kadulle joutuminen saattaisi olla nuorille parempi paikka kuin vuodesta toiseen osallistuminen näihin poliittisiin koulutus ohjelmiin ja uskollisuuden todistelu ohjelmiin, koska kadulle joutuminen opettaa selviämään ilman kenenkään apua. Ilman, että selviää ilman valtaa pitävien apua, ei koskaan pysty kasvamaan itsenäiseksi, riippumattomaksi tai saamaan omia vapauksiaan päättää omista asioista takaisin kaikki vapaudet pois ottaneilta. Lisäksi mitä useampi nuori menee kadulle sitä nopeammin voimme näyttää, että järjestelmä ei toimi ja sitä nopeammin pääsemme muuttamaan sitä.
Yrittämällä olla mukana toimimattomassa järjestelmässä väkipakolla vain pitkittää kärsimyksiä turhaan ja kadottaa koko nuoren sukupolven järjestelmän rattaisiin kun vuodet muuttuvat vuosikymmeniksi. Ihmiselämä ei kestä ikuisesti, joten kannattaisi alkaa vaalimaan oikeasti tärkeitä asioita jo nyt.
Mistä oikeasti on kyse nuorisotakuussa
Olen Idea
0
77
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid130842En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene43619Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21558Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110523- 36512
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et33461- 38447
Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää115433Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22397