Ensinnäkin työpaikalla ei pysty varmistamaan asemaa. On järjetöntä enää edes puhua työpaikoista tai työstä. Työ kun on oleilua tai enintään esittämistä, eikä aikaansaamista. Sen vuoksi työpaikat (ja niistä tulevat rahat) jaetaan näyttelemiseen kykeneville uskollisuuden mukaan. Tarmo, osaaminen tai aikaansaaminen on sivuseikka.
Seurauksena on syntynyt suunnaton tapauskovaisto, joka ei uskalla katsoa totuutta silmiin Suomalaisuudesta. Tapauskovaisto pelkää ihmisten näkevän propagandan läpi ja menettävän uskonsa. Jos uskottomuus paljastuu se johtaa työpaikan menetykseen.
Siksi on valehdeltava itselleen; on suljettava silmät ja paettava totuutta. Se on tie menestykseen Suomistoliitossa. Suomistoliittolaisille löytyy aina paikka (no ei aina, melkein aina). Vääräuskoisille taas ei löydy paikkaa koskaan.
Kuvitteleeko joku esimerkiksi, ettei Heidi Hautalalle olisi löytynyt "piilotyöpaikkaa" jonkun viraston johtoportaasta, jos hän olisi ministeriyden jättänyt (maksettuaan pimeitä palkkoja rakennusmiehelle ja siivoojalle)? Tottakai olisi. Ei osaamisensa tähden vaan uskonsa tähden. Mutta jos hänet olisi tuomittu poliittisen ajojahdin kohteena "vääräuskoiseksi", kuten Merisalo, olisi hänen elämänsä tullut helvetiksi.
Joten jos haluat töitä, ylistä virallista totuutta ja Suomistoliittoa jokaisessa teossasi, mutta varo silloin totuutta. Totuus sanoo, ettei Suomistoliitto ole vakaalla pohjalla, eikä siihen uskoneita tulla palkitsemaan.
Jokainen joka epäilee tapauskovaisten saavuttamia asioita tuomitaan vääräuskoisena riippumatta tarmosta tai osaamisesta.
Miten voit varmistaa asemasi
2
<50
Vastaukset
- Olen idea
No tulipa pitkä teksti! Minulla kun ei ole muuta tekemistä, kuin kirjoitella Suomi24:n palstalle pitkiä paskakirjoituksia, joita kukaan ei edes viitsi lukea. Olen myös ylipainoinen vätys, ja selailen nettiä kaiket päivät. Eläköön anarkismi!
- Olen Idea
Mitäs vikaa ylipainoisissa on?
Suurin osa ylipainoisista on länsimaisen teollisesti tuotetun höttö ruuan, johon tietoisesti lisätään sokeria ja rasvaa, jotta ne aiheuttaisivat riippuvuutta uhreja.
Näitä ruokia valmistava teollisuus tietää kyllä mikä myy eikä välitä niiden ruokien terveysvaikutuksista. Lisäksi he tietävät, että kun teille tekee videon missä palkattu malli hymyilee ja kertoo miten kivaa on syödä tätä ruokaa se riittää siihen, että suurin osa teistä ei koskaan näe totuutta.
Pelkkä palkatun mallin hymy riittää siihen, että suurin osa teistä ei koskaan ala ajatella mistä tässäkin asiassa oikeasti on kyse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874168Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10919
- 133911
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770