Kalastusta ja lemmikkieläimiä

rituliini_38

Aman sinkkuelämää simppelisti.
Vielä kerran pyydän anteeksi,kun yritin vierittää omaa taakkaani teidän hartiollenne.
Minä sekä mieheni voimme nyt paljon paremmin.Kasvanut välimatka 250km ei kasvattanut meitä erilleen,niinkuin tavataan kertoa,kun parisuhteessa joku mätttää,
se oli meille molemmille uusi henkinen voitto.

Olen todella aloittanut hauen koukkupyynnin.Hauki nappas minulta pari mormuskaa ja koko ongen,kun jätin sen avannon reunalle ja aloin kairaamann uutta reikää.
Silloin päätin,että minua ette juksaa haluan menettämäni omaisuuden takaisin.
Tämän työntäyteisen päivän voisin päättää Anki Lindgvistin Ohi nuoruus nyt on ihanaan julkituontiin,jos joku vois sen laittaa levylautaselle ama

7

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oliskin kunnon kalavesi niin ei olis niin riippuvainen S-matalan kalatuotteista. Onhan sielläkin norjalaista kassilohifilettä tai yksilöpakattua Islannin silliä tai virolaista savukala säilykettä.
      Asuin kolmevuoroduunin aikana kerrostalossa. Sain sydämen rytmihäiriöitä jostain syystä keväisin. Epäilin ettei korvessa syntynyt sopeudu kerrostaloasumiseen.

      Kohta on aloitettava lintujen pesäpönttöjen putsaus. Laitan niihin kehäämääni hienoa heinää pehmikkeeksi. Linnut itte kerää loppusisustuksen. Mereltä pilkkijät saavat valeineen päivineen hyviä saaliita. Katteeks käyp.

    • texsanell1

      Ihana kappale tuo Ankin Ohi nuoruus nyt on, niinhän se on meilläkin.

      Kiva kuulla Sinustakin siellä maaseudun rauhassa, varmaan on hyvä molempien saada hieman etäisyyttä, niin tapaaminen on mielekkäämpää taas. Toivon antoisaa alkavaa kevättä Ama Sinulle!

      http://www.youtube.com/watch?v=VPmbAqRMNSg

    • Kiitos teille ihanat myötäeläjät,näin se vain etenee nuoruuden haavekuvat,joita vielä muistamme,vie elämämme eteenpäin.
      Opri elokuva on jotenkin voimaa antava,niinkuin meidänkin palstalla.Sinä tex olet se huolta kantava,sovitteleva inhimillinen,joka tekee epävireisestä päivästäkin nautinnollisen.Kiitos tex

      • patrik k

        Minäkin pidän Texii kaikkia kirjoittajia puolustavana tomerana palsta naisena. Olen nähnyt, ettei naiset hyvistä kirjoituksistaan huolimatta voi kirjoittaa etteikö joko salanikillä puskista ampuva ole jo torppaamassa heitä.
        Sanonpa vaan, ettei tuo minulta onnistuisi, vaikken mikään ilkeämielinen olekaan. Jätkillä kun on vaan se yks hiienväen yksniitisyys, joka ei juur ketää hemmottele.


    • rituliini_38 ek

      Jotenkin toi Ankin sanoma puhuttelee nyt minua eniten.En ole syyllinen,ainakaan niinkauan,kuin syylliseksi todetaan.Tiedän eivät kaikki ole hyväksyneet sitä,että otin välimatkaa avioliiton tuomiin koukeroihin,että kuka kukin on aman huushollissa ja passitin mieheni välimatkan päähän.
      Kiitos kapu,niin se pesäpönttöjen putsauskin olisi taas ajankohtainen.
      Kaikenkaikkiaan amalla oli täydellinen kiirastorstai iso hauki kark as iskukoukkuineen ja saabista meni kannentiiviste,siis jäähdytysnesteet olivat yhtä voiteluöljyjen kanssa.
      Voi hitsinpillikka,kyllähän minä nyt ensiyönä pärjään luudan kanssa,kun hyppään vaan kyyttiin,mutta entäs kun arki koittaa ja Saabini lähtee romuttamolle,kaiketi minunkin pitäis hypätä kyytiin,sinne kaiketi sitä jo joutais.
      Kaikesta huolimatta Hyvää Pääsiäistä!Ama

      • Hyvänolon tunne valtasi minutkin kun olet onnistunut saamaan elämäsi parempaan reilaan. Texkin saa arvoisensa kunniamaininnnast - lopultakin


      • Ruuneperi kirjoitti:

        Hyvänolon tunne valtasi minutkin kun olet onnistunut saamaan elämäsi parempaan reilaan. Texkin saa arvoisensa kunniamaininnnast - lopultakin

        Kauniita ylistäviä sanoja lausuu veli Ruuneperi,jos näin Kiveä markkeeraisin.
        Pääsiäisviuhahduksia tästä töllini akkunasta tiirailen,josko osuis kohdalle joku tuttu kirjoittelija helmat hulmuten.
        Ajatuksiini antoi paloa ajatelma,minkätähden noitavainot kohdistuvat yksinomaan naisiin?Epäreilua kaikenkaikkiaan,nainen synnyttäjä,äiti,asetetaan luudalle lentelemään ja roviolla poltettavaksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      924
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      868
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      798
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      698
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      665
    6. 78
      521
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      498
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      486
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      477
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe