Meillä oli noin puoli vuotta sitten kihomatoja jotka tuli lapsen mukana tarhasta. Sillon tehtiin asiaan kuuluva siivous puunaus operaatio lääkkeen oton jälkeen ja ongelma katosi. No nyt taistellaan taas saman ongelman kanssa ja olen itselläkin havainnut näitä pieniä ällötyksiä. Eilen otettiin taas lääkkket (minä 62 kg, 5 lääkettä ja lapsi 15 kg, 2 lääkettä) ja tämä päivä onkin menny siivotessa ja pyykätessä. Nyt on kuitenkin käyny niin, että musta tuntuu, et itelläni on niitä edelleen. Eläviä siis. Voiko olla mahdollista ettei kaikki kihomadot kuolekkaan ohjeistetusta Pyrvin annoksesta huolimatta? Onko kellään kokemuksia moisesta epäonnesta?
Kihomadot
Terveisiä hanurista
5482
0Äänestä
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tämä lääke tappaa kihomadot 1-2 viikossa. Piioksidi(piimaa) eli silika.
Ainoa lääke mikä minulla auttoi.
Huutonettiin ja hakusanaksi piioksidi.
Kolmena päivänä vedettiin Pyrvinit muksun kanssa ja sit lähin lääkäristä kinuamaan Vermoxia kun Pyrvinit ois mun puolesta voinu tunkee sinne itteensä! Ei mitään hyötyä! Vermoxin saaminen ei sit ollukkaan niin simppeli juttu kun terv.hoit ei edes tienny koko lääkkeen olemassa oloa ja vaan tuputti Pyrviniä. No sit se kävi lääkärin kanssa juttelemassa ja tuli reseptin kanssa takas. Apteekin kautta kotiin ja taas alko mielipuolinen hinkkaaminen ja pyykkääminen. Mut ei ole enää oireillu, et josko tosta nyt ois apu ollu. Mut pitää laittaa muistiin toi piioksidi :)
Ite vedin vermoxia monta kuuria,ei auttanut.ei auttanut mikään.
Piioksidilla(piimaa) kuoli madot viikossa parissa.
se on muutenkin mahtava terveystuote.En pystyisi olla enää ottamatta sitä aamuisin.ihan eri ihminen:)
käykää siis lukemassa tarkemmin.
Onneksi olkoon! Nämä ovat niitä v...ikäviä seurauksia lapsiperheillä. Tarvitseeko sen lapsen olla siellä DDR-mallin-mukaisessa-tarhassa?
Sinä nimimerkillä: Nimimerk. älä valita. Mun lapsi on siellä DDR mallinmukaisessa tahassa oppimassa esim. sosiaalisia taitoja ja perheen ulkopuolisten auktoriteettien olemassa oloa. Niin! Surullista kyllä se ei ole kaikille niin tärkeetä nykypäivänä... Vai mitä oot itse mieltä?? ;) Ihan vaikka silläkin uhalla, että se tuo sieltä matoja ja täitä.
Meillä onneks autto Vermox joskin innolla jään odottamaan seuraavaa tartuntaa